Purmerend

Purmerend: meeste coronabesmettingen in de Purmer-Zuid

Purmerend – De meeste coronabesmettingen zijn in de Purmer-Zuid. 1% van de inwoners uit de wijk (119 inwoners) draagt het coronavirus en zijn hiervoor positief getest.

De Weidevenne (152) en de Gors (79) staan op 0,8% positief geteste inwoners uit de wijk. Purmer-Noord, Overwhere en het centrum staan op 0,6% positief geteste inwoners. De Wheermolen (36) sluit de rij met 0,5% van de inwoners.

Swipe voor de data naar links en rechts.

Aantal positiefAantal afgenomen testen%, Positief getestenAantal inwoners gemeentePercentage positieve uitslagen tov aantal inwoners
Centrum27294945920,6
Weidevenne152130512194330,8
Gors796621294930,8
Overwhere7974211134960,6
Wheermolen36416974620,5
Purmer-Noord9285011143020,6
Purmer-Zuid11994213124811,0
Totaal584521111812590,7
Bron: GGD Zaanstreek/Waterland

Mogelijk zijn de cijfers nog groter. Dit komt omdat niet iedereen zich laat testen bij klachten. De GGD roept op om verantwoording te nemen en bij klachten thuis te blijven en indien nodig je te laten testen.

De signaalwaarde op het landelijke dashboard coronavirus, van het aantal positief geteste mensen per 100.000 inwoners voor de regio Zaanstreek-Waterland werd ook de afgelopen week fors overschreden. Zaanstreek-Waterland staat landelijk in de top 3 van regio’s met het hoogste aantal positief geteste mensen per 100.000 inwoners. In de week van 14 tot 21 oktober gaf 9% van de positief geteste personen aan werkzaam te zijn als gezondheidswerker, 5% was werkzaam in het onderwijs, 4% in contactberoepen, 2% in de horeca. Van 24% van de besmettingen is het beroep onbekend.

Sind het begin van de opening op 1 juni 2020 van de teststraat in Purmerend zijn er al 26745 personen getest.

Nieuws maken kost nou eenmaal geld. En gratis nieuws bestaat niet. Vond u dit een interessant artikel? Waardeert u ons als nieuwsmedium? Druk dan af en toe op onderstaande knop. 1x per week? 1x per maand? 1x per kwartaal? Gewoon waar u zich goed bij voelt! Zo stelt u ons in staat om nieuws te blijven maken voor iedereen! 

Klik hier om €2,50 te doneren Klik hier om €5,00 te doneren Klik hier om €10,00 te doneren

Gerelateerde artikelen

Wat u zegt

Back to top button
Open chat
1
Heeft u nieuws, foto's van gebeurtenissen of gewoon een vraag of opmerking? Geef het door aan de redactie van Regio Purmerend.