2.5 C
Purmerend
zaterdag 8 februari 2025
HomePurmerendAlleen urgente operaties in Dijklander Ziekenhuis "We lopen tegen de grenzen aan"

Alleen urgente operaties in Dijklander Ziekenhuis “We lopen tegen de grenzen aan”

Purmerend / Hoorn – Het aantal coronapatiënten dat medische zorg nodig heeft, is in de afgelopen dagen onverwacht snel toegenomen. Landelijk is gevraagd om het aantal bedden voor coronapatiënten uit te breiden. Dit is alleen mogelijk door een aantal operaties vanaf maandag 28 december uit te stellen, zodat er personeel vrij komt voor de coronazorg.

De operaties die worden uitgesteld, betreffen operaties die medisch gezien langer dan zes weken kunnen wachten zoals heupoperaties, liesbreuken en cosmetische ingrepen. Poli-afspraken en spoed gaan gewoon door. Jeroen Muller, voorzitter Raad van Bestuur: “We beseffen dat dit ontzettend vervelend is voor patiënten die misschien ook al langer op een operatie wachten. We doen dit dan ook met tegenzin. Helaas lopen we tegen de grenzen aan van wat we kunnen.”

Langer wachten

Vooralsnog gaan alleen urgente operaties door die medisch gezien binnen zes weken moeten plaatsvinden. Naast het verplaatsen van een aantal ingeplande operaties, worden de komende tijd ook minder nieuwe operaties ingepland. Daarvoor hoeven dus geen operaties afgezegd te worden, maar moeten patiënten soms wel langer wachten op hun ingreep. Per patiënt wordt zorgvuldig beoordeeld of een ingreep kan worden uitgesteld.

Poli en spoed gaat door

Poli-afspraken gaan zoveel mogelijk door. Als het kan op afstand, dus via de telefoon of videobellen. Patiënten die spoedeisende hulp nodig hebben kunnen altijd terecht. Een bezoek aan het ziekenhuis is veilig, coronapatiënten worden in isolatie verpleegd en het ziekenhuis neemt alle noodzakelijke maatregelen om de kans op verspreiding van het virus zoveel mogelijk te verkleinen.

Niet gebeld? Dan gaat je afspraak of operatie door

Patiënten van wie de ingreep moet worden verplaatst worden gebeld. Het ziekenhuis benadrukt dat patiënten niet zelf het ziekenhuis hoeft te bellen: patiënten worden gebeld als hun operatie of afspraak verzet wordt. Horen ze niets, dan gaat de afspraak door.

Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Onze Socials

10,184FansLike
2,592VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
bewolkt
2.5 ° C
2.8 °
1.6 °
68 %
2.2kmh
100 %
za
6 °
zo
6 °
ma
4 °
di
3 °
wo
4 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.
Regio Purmerend gebruikt cookies om je de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door deze site te blijven gebruiken, ga je akkoord met ons gebruik van cookies.
Accepteren
Afwijzen
Privacybeleid