17.9 C
Purmerend
zondag 16 juni 2024
HomePurmerendOekraïense vluchtelingen in Purmerend: extra opvanglocatie Van IJsendijkstraat

Oekraïense vluchtelingen in Purmerend: extra opvanglocatie Van IJsendijkstraat

Purmerend – Het aantal Oekraïense ontheemden in Nederland stijgt voortdurend. In Purmerend wordt daarom hard gewerkt aan extra opvangplekken. De gemeente verbouwt een bestaand pand aan de Van IJsendijkstraat 148, waar straks 96 extra vluchtelingen terecht kunnen.

De verbouwing start in juli 2024 en de nieuwe opvangplekken zijn naar verwachting in januari 2025 klaar. De gemeente investeert in de verbouwing met geld van de Rijksoverheid.

Wethouder vluchtelingen en migratie Mario Hegger: “Wij gaan de nieuwe vleugel ook gebruiken voor de opvang van Oekraïense ontheemden die al in andere opvanglocaties verblijven binnen onze gemeente. Dit heeft mede te maken met het sluiten van de opvanglocatie Mercuriusweg op 01-01-2025. Ook kunnen we Oekraïense ontheemden overplaatsen naar deze locatie als blijkt dat deze beter bij hen past. Bedden die hieruit vrijkomen worden weer toegekend aan andere Oekraïners. Op deze manier plaatsen we op elke locatie de meest geschikte groep en maken we optimaal gebruik van de opvangplekken binnen onze gemeente

Kleinschalige opvang verspreid over de stad

De nieuwste opvanglocatie is onderdeel van de Purmerendse strategie om Oekraïense vluchtelingen op kleinschalige locaties verspreid over de stad op te vangen. Hiermee hoopt de gemeente een betere integratie in de Purmerendse samenleving te bevorderen.

Meer informatie

Meer informatie over de opvang van Oekraïense vluchtelingen in Purmerend is te vinden op de website van de gemeente: https://purmerend.nl/home/oekraine-initiatieven-ondersteuning-en-opvang.Steun Regio Purmerend met een kleine donatie. Alle kleine beetjes helpen en moedigen ons aan om nieuws te blijven maken. Voor iedereen. Alvast bedankt.


Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Advertentie


Onze Socials

9,944FansLike
2,554VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
half bewolkt
17.9 ° C
18.9 °
16.2 °
68 %
7.2kmh
65 %
zo
17 °
ma
19 °
di
21 °
wo
17 °
do
20 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.