18.9 C
Purmerend
vrijdag 13 juni 2025
Home112Gemeente plaatst camera's op Lekstraat en J. van Cittersplein vanwege vermoeden van...

Gemeente plaatst camera’s op Lekstraat en J. van Cittersplein vanwege vermoeden van een mogelijk conflict

Purmerend – De gemeente Purmerend heeft in samenwerking met het Openbaar Ministerie en de politie besloten camera’s te plaatsen in de Lekstraat en op het Jonkheer van Cittersplein. Dit besluit werd genomen op 10 december 2024 en de plaatsing vond plaats op vrijdag 13 december. De maatregelen zijn genomen naar aanleiding van vermoedens van een mogelijk conflict in deze gebieden.

In bewonersbrieven die op 12 december zijn verstuurd, werden de bewoners geïnformeerd over het cameratoezicht. In de Lekstraat is een camera geplaatst ter hoogte van huisnummer 8 en op het Jonkheer van Cittersplein bij huizenblok 54-64. De camera’s blijven voor een periode van twee maanden hangen en zijn bedoeld om de rust en veiligheid in de buurt te waarborgen. De politie heeft aangegeven geen verdere details te kunnen geven over het lopende onderzoek.

Privacy gewaarborgd

De gemeente benadrukt in beide brieven dat de camera’s uitsluitend de openbare ruimte filmen en dat er geen opnames worden gemaakt van woningen. De beelden worden na 28 dagen vernietigd, tenzij ze nodig zijn voor een onderzoek.

Explosie in de Maasstraat

De maatregelen in de Lekstraat en op het Jonkheer van Cittersplein komen enkele dagen voor de explosie die vannacht plaatsvond in de nabijgelegen Maasstraat. Of deze incidenten met elkaar in verband staan, is nog niet bevestigd door de politie. Het onderzoek naar de explosie en de achterliggende situatie is in volle gang.

Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Onze Socials

10,275FansLike
2,728VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
licht bewolkt
18.9 ° C
20.6 °
18.3 °
58 %
0.9kmh
42 %
vr
27 °
za
26 °
zo
20 °
ma
20 °
di
21 °

Laatste berichten

Laatste reacties