3.6 C
Purmerend
woensdag 12 februari 2025
HomePurmerendRegenboogkunstwerk in fietstunnel Purmerend verwijderd na herhaaldelijke vernieling

Regenboogkunstwerk in fietstunnel Purmerend verwijderd na herhaaldelijke vernieling

Purmerend – De gemeente Purmerend heeft besloten om het regenboogkunstwerk in de fietstunnel bij het treinstation volledig te verwijderen. Het kunstwerk, dat een regenboog en de tekst van artikel 1 van de Grondwet bevatte, werd onlangs voor de vierde keer ernstig beschadigd. Nu onderzoekt de gemeente hoe en in welke vorm er een nieuw, duurzamer kunstwerk op dezelfde plek kan komen.

Het regenboogkunstwerk werd in 2017 onthuld tijdens de jaarlijkse Regenboogweek, een evenement waarmee Purmerend diversiteit en acceptatie wil bevorderen. Het symboliseerde gelijke behandeling en was bedoeld als steun voor de lhbtiq+-gemeenschap.

Sinds de onthulling werd het echter meerdere keren vernield. Rond de afgelopen jaarwisseling werd een deel van het kunstwerk gesloopt en de tekst met graffiti bespoten.

Het kunstwerk begin januari 2025

Verwijdering noodzakelijk

Volgens de gemeente was de verwijdering noodzakelijk om verdere schade te voorkomen en gaan ze nu bekijken hoe ze het kunstwerk ‘hufterproof’ kunnen maken. Ook is het mogelijk dat er nieuw kunstwerk komt. Daarover vindt nu overleg plaats met de kunstenaar die het kunstwerk in 2017 heeft geplaatst.

Foto’s: Regio Purmerend

Relevante artikelen:

Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Onze Socials

10,194FansLike
2,593VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
matige regen
3.6 ° C
4.5 °
2.2 °
81 %
2.7kmh
100 %
wo
4 °
do
4 °
vr
3 °
za
4 °
zo
2 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.
Regio Purmerend gebruikt cookies om je de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door deze site te blijven gebruiken, ga je akkoord met ons gebruik van cookies.
Accepteren
Afwijzen
Privacybeleid