3.7 C
Purmerend
dinsdag 11 februari 2025
HomePurmerendBjorn lokt boete zelf uit, maar moet van de rechter toch betalen

Bjorn lokt boete zelf uit, maar moet van de rechter toch betalen

Purmerend – Bjorn uit Purmerend weigerde een helm te dragen op zijn snorfiets en lokte bewust een boete uit om de wet te testen. De rechter heeft nu bepaald dat hij die gewoon moet betalen. Toch legt Bjorn zich daar niet bij neer – zijn strijd tegen de helmplicht gaat door.

Sinds 1 januari 2023 moet iedereen een helm dragen op een snorfiets, anders volgt er een boete van 100 euro. Maar volgens Bjorn uit Purmerend is dat onzin, omdat een snorfiets veel te langzaam gaat voor een helm. Die haalt namelijk een maximum snelheid van 25 kilometer en zou daarom te vergelijken zijn met een elektrische fiets. 

Bjorn: “Ik word ingehaald door kleuters die nog niet eens in het bezit zijn van een fietsdiploma.”

En dus sprong hij gelijk na de invoering van de helmplicht zonder helm op zijn snorfiets om een boete uit te lokken. De dag na bevrijdingsdag kreeg hij zijn zin, een boete van 100 euro op zijn deurmat. “Ik wilde heel graag weten, wat vindt de rechter hiervan?”

Helaas voor Bjorn gaat de rechter niet mee in zijn betoog. De helmplicht geldt ook voor de snorfiets en hij moet de boete van 100 euro gewoon betalen. Verbaasd is Bjorn niet. “Het zat eraan te komen. Maar er klopt helemaal niks van het vonnis van de rechter. Het zit vol fouten.”

Hij somt direct een paar punten op uit het vonnis die volgens hem niet kloppen. “Ik klink inmiddels als een jurist, maar dat ben ik niet. Wel weet ik hier nu veel vanaf en zie direct dat Edelachtbare niet ter zake kundig is geweest in de casus.” 

Rechter gewraakt

Ook deed de rechter volgens Björn tijdens de zitting een vreemde uitspraak. “Als je bij de rechtbank je recht probeert te halen ben je bij het verkeerde loket, zei hij.”

De Purmerender is niet van plan om zich erbij neer te leggen. Hij laat weten dat hij de rechter heeft gewraakt. Welke weg hij verder nog gaat bewandelen, is hem nog niet helemaal duidelijk. “Inmiddels heb ik ook contact gezocht met een advocaat. Ik kan niet in hoger beroep gaan want de boete is te laag.”

Gerelateerde artikelen

3 REACTIES

  1. Bjorn wou een boete, kreeg een boete, tekende beroep aan, kreeg ongelijk maar accepteert het niet.
    En blijft de overbelaste Justitie opnieuw belasten.

  2. Bjorn mag het niet met de wet eens zijn ; dat is zijn recht, gezien vrijheid van meningsuiting, maar de wet is de wet. Hij zal de boete gewoon moeten betalen.

    Voelt een beetje aan als ” Ja, maar hij mag wel na 9 uur naar bed” . Kinderretoriek dus.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Onze Socials

10,193FansLike
2,593VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
matige regen
3.7 ° C
4 °
2.8 °
77 %
4.1kmh
100 %
di
4 °
wo
4 °
do
4 °
vr
3 °
za
3 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.
Regio Purmerend gebruikt cookies om je de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door deze site te blijven gebruiken, ga je akkoord met ons gebruik van cookies.
Accepteren
Afwijzen
Privacybeleid