3.7 C
Purmerend
dinsdag 11 februari 2025
HomePurmerendFollow up: Nieuwe beelden aanslag Maasstraat in Purmerend door politie vrijgegeven (video)

Follow up: Nieuwe beelden aanslag Maasstraat in Purmerend door politie vrijgegeven (video)

Purmerend – De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van mogelijke verdachten in het onderzoek naar de explosie aan de Maasstraat in de nacht van 14 op 15 december 2024. De politie vermoedt dat vier tot vijf personen betrokken waren bij de explosie.

Bij de ontploffing raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond nadat hij op zijn zolderkamer door het vuur werd ingesloten. Hij heeft twee weken in coma gelegen en wacht een langdurig hersteltraject.

Eén verdachte geïdentificeerd

Eén verdachte, die herkenbaar werd getoond in de uitzending van Opsporing Verzocht op 28 januari, is inmiddels geïdentificeerd. Het gaat om een man die op een fatbike reed en een rode plastic tas van supermarkt Vomar bij zich had.

Mogelijk met dezelfde tas zijn later op 15 december twee personen gefilmd op het Cavaljéplein. De politie vermoedt dat zij betrokken zijn bij de explosie. Er zijn beelden vrijgegeven, en de politie roept het publiek op om zich te melden met informatie over deze personen.

Flatgebouw Cavaljéplein

Meerdere keren zijn verdachten gefilmd bij het portiek van een flatgebouw aan het Cavaljéplein. Ook rond het moment van de explosie aan de Maasstraat kwamen twee personen in beeld. De politie onderzoekt nog wie welke rol speelde en vermoedt dat de betrokkenen – mogelijk ook de opdrachtgever(s) – een link met deze locatie hebben.

De verdachten maakten gebruik van een fiets met een krat en een fatbike. De fatbike, die waarschijnlijk later op de ochtend van 15 december opnieuw is gefilmd, had een opvallend wit hangslot. De politie vraagt om tips over de eigenaar of locatie van deze fatbike.

De politie vermoedt dat vier tot vijf personen betrokken waren bij de explosie en roept mensen op om alle informatie, hoe klein ook, te delen.

Wat vooraf ging

Door de explosie werden zes woningen in de Maasstraat zwaar beschadigd, waarvan vijf onbewoonbaar zijn verklaard. Twee mannen van 19 en 20 jaar oud zijn kort na het incident aangehouden. Eén van hen is inmiddels vrijgelaten, maar beide blijven verdachten in het onderzoek.

Foto: Regio Purmerend

Getuigen

Bent u getuige geweest of herkent u de verdachten op de beelden? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Uw tips kunnen cruciaal zijn in het oplossen van deze zaak.

Relevant artikel:

Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Onze Socials

10,193FansLike
2,593VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
matige regen
3.7 ° C
4 °
2.8 °
77 %
4.1kmh
100 %
di
4 °
wo
4 °
do
4 °
vr
3 °
za
3 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.
Regio Purmerend gebruikt cookies om je de best mogelijke ervaring op onze website te bieden. Door deze site te blijven gebruiken, ga je akkoord met ons gebruik van cookies.
Accepteren
Afwijzen
Privacybeleid