12.6 C
Purmerend
dinsdag 15 april 2025
HomePurmerendRaad Purmerend stemt op 27 februari over extra verlichting in Leeghwaterpark

Raad Purmerend stemt op 27 februari over extra verlichting in Leeghwaterpark

Purmerend – Komt er extra verlichting in het Leeghwaterpark? De gemeenteraad van Purmerend zal op 27 februari 2025 stemmen over een amendement om extra verlichting aan te brengen in het Leeghwaterpark. Dit voorstel wordt besproken tijdens de openbare raadsvergadering over het definitieve ontwerp van het park.

Uit het huidige ontwerp blijkt dat enkel de officiële fietspaden in het park verlicht zullen worden. Verschillende partijen vrezen echter dat het ontbreken van verlichting op andere delen van het recreatiegebied ertoe kan leiden dat inwoners het park in de avonduren minder zullen gebruiken.

Het amendement, ingediend door Gemeentebelangen Purmerend, PVV, PB21, Ouderenpartij AOV Purmerend-Beemster en CDA, stelt voor om 34 extra masten met faunavriendelijke verlichting en detectie langs het recreatielint te plaatsen. Dit zou de sociale veiligheid vergroten en het park ook na zonsondergang toegankelijker maken voor wandelaars en recreanten.

Advies

Het advies van het college van B&W aan de gemeenteraad is om geen extra verlichting in het park toe te voegen. Gezien de omvang en de ligging van het Leeghwaterpark zal het park ’s avonds nooit veel sociale controle hebben. Het park is in de avonduren een waardevolle plek in de stad voor de ecologie. De hoofdfietsroutes door het park zijn goed verlicht. Het advies is dan ook om het recreatief gebruik van het park in het donker te ontmoedigen en de ecologie niet te verstoren.

Mocht de gemeenteraad toch extra verlichting willen, dan adviseert het college om gebruik te maken van detectie in de armaturen. Detectie houdt in dat de verlichting constant gedimd brandt, maar feller brandt zodra er iemand in de buurt komt. Een paar minuten later dimt de verlichting dan weer terug.

Klik op afbeelding voor het document

Relatief kleine investering

De indieners van het amendement overwegen dat de totale renovatie van het park een aanzienlijke investering (6,8 miljoen euro) vergt en dat de extra verlichting met een relatief kleine investering van €105.000 de maatschappelijke waarde van het park kan verhogen.

Op 27 februari zal blijken of de gemeenteraad akkoord gaat met deze aanpassing in het ontwerp van het Leeghwaterpark.

Update:

Relevante artikelen:

Gerelateerde artikelen

1 REACTIE

  1. Die € 105.000 t.b.v. verlichting/veiligheid kan de Gemeente uit een van hun grootheidswaanzinnige plannen halen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in


Onze Socials

10,227FansLike
2,656VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
half bewolkt
12.6 ° C
13.3 °
10.5 °
77 %
2.2kmh
81 %
ma
13 °
di
23 °
wo
13 °
do
13 °
vr
17 °

Laatste berichten

Laatste reacties