Purmerend – Wie de afgelopen tijd goed keek naar het Stadhuisplein, kon het opmerken: de letters ‘Stadhuis’ zijn verdwenen. Voorheen prijkte het woord op de muur van de fietsenstalling bij de ingang van het stadhuis, maar na de herinrichting van het plein en de bouw van de ondergrondse parkeergarage bleven de gevelletters achterwege.
Dit riep vragen op bij raadslid Astrud Wildschut van D66 Purmerend, die hierover in de gemeenteraad aan de bel trok en vragen stelde aan het college van B&W. Uit de beantwoording van het college blijkt dat er in het nieuwe ontwerp van het Stadhuisplein simpelweg geen plek was opgenomen voor de gevelletters.
Een gemiste kans, vindt D66, zeker omdat de parkeergarage wél de naam ‘Stadhuisplein’ draagt. “Voor bezoekers van buiten Purmerend is het stadhuis nu nauwelijks herkenbaar als overheidsgebouw,” aldus Wildschut. “Meerdere inwoners gaven aan dat zij niet direct doorhadden dat het gebouw daadwerkelijk het stadhuis is.”
Toch een nieuwe plek
De gemeente heeft het signaal opgepikt en de afdeling Vastgoed is op zoek gegaan naar een alternatieve plek voor de letters. Het goede nieuws: er is een voornemen om de naam ‘Stadhuis’ alsnog terug te laten keren, ditmaal op de luifel boven de hoofdentree.
Dit zou de zichtbaarheid en herkenbaarheid van het gebouw als publieke en democratische plek moeten versterken. Op dit moment liggen de letters klaar voor poedercoating zodat ze er straks weer als nieuw uitzien
Herkenbaarheid van democratische instellingen
D66 is tevreden met deze oplossing. “Hoe klein het misschien lijkt, juist dit soort zichtbare symbolen dragen bij aan de herkenbaarheid van onze democratische instellingen,” stelt Wildschut. “De naam ‘Stadhuis’ hoort gewoon zichtbaar te zijn – op het stadhuis.” Wanneer de letters precies terugkeren, is nog niet bekend.
Relevante artikelen;
“in het nieuwe ontwerp van het Stadhuisplein simpelweg geen plek was opgenomen voor de gevelletters” echt?, volledig incompetent!