Regionaal – De kassabonnen van regionale supermarkten rammelen flink, blijkt uit een steekproef van de Consumentenbond. Op de onderzochte bonnen, elk met 25 aanbiedingen, stonden gemiddeld drie fouten. Hoogvliet sprong er negatief uit met 22% fouten, terwijl Poiesz het beste scoorde met ‘slechts’ 9% foutieve prijzen.
In februari en maart 2025 controleerde de Consumentenbond de prijzen van aanbiedingen bij zes regionale ketens: Dekamarkt, Dirk, Vomar, Hoogvliet, Nettorama en Poiesz. Gemiddeld bleek 13% van de gecontroleerde artikelen verkeerd geprijsd. Hoewel klanten soms positief verrast werden door een lagere kassaprijs, kwam het vaker voor dat ze juist meer moesten afrekenen dan op het schap vermeld stond.
Oproep tot actie
Hoogvliet heeft naar aanleiding van de bevindingen aangegeven direct maatregelen te nemen om de processen rondom prijscorrectheid te verbeteren. Sandra Molenaar, directeur van de Consumentenbond, roept ook de andere supermarktketens op om snel werk te maken van dit probleem: “Onze oproep is helder: zorg dat kassabonnen foutloos zijn. Klanten moeten kunnen vertrouwen op de prijs die ze in de winkel zien.”
Aanbiedingen extra risicovol
De steekproef richtte zich specifiek op aanbiedingen, kopstellingen en producten in reclamebakken – plekken waarvan eerdere onderzoeken al aantoonden dat daar relatief veel fouten voorkomen. Grote landelijke ketens zoals Albert Heijn, Jumbo en Plus hebben de afgelopen jaren maatregelen genomen om deze fouten te verminderen. Bij discounters zoals Aldi en Lidl trof de Consumentenbond bij eerdere onderzoeken juist opvallend weinig fouten aan.
De Consumentenbond benadrukt dat consumenten alert moeten blijven en kassabonnen goed moeten controleren, zeker bij producten in de aanbieding.
Relevante artikelen: