25.4 C
Purmerend
zaterdag 12 juli 2025
HomeRegionaalStaking morgen definitief: geen treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

Staking morgen definitief: geen treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

Regionaal – De aangekondigde treinstaking gaat morgen, dinsdag 17 juni, definitief door. De spoorvakbonden VVMC en FNV Spoor hebben besloten de onderhandelingen met de NS niet voort te zetten. Dit is door beide bonden aan de NOS bevestigd.

De staking begint morgenochtend om 04.00 uur en loopt tot woensdagmorgen 03:59 uur. De staking zal grote gevolgen hebben voor het treinverkeer in twee specifieke regio’s:

  • Noordwest-Nederland: Treinen blijven stilstaan in en rondom Amsterdam, Haarlem en Alkmaar. Hierdoor valt het treinverkeer in nagenoeg geheel Noord-Holland uit. Wel blijven er treinen rijden tussen Amsterdam Centraal, Schiphol Airport en Hoofddorp. Deze rijden vier keer per uur in beide richtingen.
  • Oost-Nederland: Reizigers in de regio’s rondom Nijmegen, Arnhem, Enschede, Hengelo en Zutphen moeten rekening houden met uitgevallen treinen.

De staking is het gevolg van een aanhoudend conflict tussen de NS en de vakbonden over een nieuwe cao. De afgelopen twee weken hebben er al drie stakingen plaatsgevonden. Hoewel de NS afgelopen vrijdag met een verbeterd loonaanbod kwam, vinden de vakbonden dit nog steeds onvoldoende.

Dit is de vierde keer in korte tijd dat het treinverkeer hinder ondervindt van de cao-onderhandelingen. Reizigers in de genoemde regio’s wordt geadviseerd alternatief vervoer te regelen of, indien mogelijk, thuis te werken.

Relevant artikel:

Gerelateerde artikelen

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Onze Socials

10,334FansLike
2,735VolgersVolg
1,637VolgersVolg

Het weer

Purmerend
half bewolkt
25.4 ° C
26.1 °
23.9 °
58 %
0.9kmh
71 %
za
25 °
zo
24 °
ma
26 °
di
21 °
wo
20 °

Laatste berichten

Laatste reacties