Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je 100.000+ bezoekers per maand! Binnen twee minuten online. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
17Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Asielzoekers in Crisisnoodopvang Purmerend eindelijk uitgenodigd voor gesprekken bij IND

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Na maanden van onzekerheid hebben de asielzoekers in de Crisisnoodopvang (CNO) in Purmerend eindelijk een uitnodiging gekregen voor hun eerste gesprek bij de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND). Dit nieuws werd bekendgemaakt tijdens de commissievergadering op 13 april door burgemeester van Selm.

De betrokken advocaten werden op 4 en 6 april door de IND geΓ―nformeerd over de uitnodigingen. Van Selm benadrukte dat de dienst de asielzoekers zelf ook rechtstreeks heeft bericht. Het is nog onduidelijk of personen van de groep hongerstakende vluchtelingen ook op de lijst van de IND staan.Β Zolang dat niet duidelijk blijft de groep vluchtelingen in hongerstaking.

De CNO Purmerend is een sober onderkomen dat alleen bedoeld is voor kortdurende opvang, zei de burgemeester. “De praktijk is dat mensen er heel lang zitten zonder uitzicht op een gesprek bij de IND. Een moedeloze situatie. Voor de mensen was het aanleiding om in actie te komen. Ik heb hun situatie onder de aandacht gebracht bij de staatssecretaris”, gaf Van Selm aan. Ze benadrukte dat de gemeente Purmerend hierin geen verdere sturingsinstrumenten had.

De veiligheidsregio Zaanstreek/Waterland is verantwoordelijk voor de CNO en deze verklaarde dat het goed is dat de eerste aanmeldingsgesprekken nu zijn ingepland. De gesprekken zullen begin mei gaan plaatsvinden.

Relevante artikelen:

Asielzoekers in hongerstaking bij crisisnoodopvang Purmerend: “Zorgen en wanhoop”

Asielzoekers in Purmerend voeren protestactie tegen trage IND-procedure “volgende week dinsdag hongerstaking”

Plaats een artikel op RegioPurmerend.nl

Breng jouw bedrijf, product, opening of initiatief onder de aandacht van een groot lokaal publiek. Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je duizenden inwoners in Purmerend en omgeving. Lever eenvoudig je eigen verhaal, foto’s en links aan en binnen twee minuten kan jouw artikel online staan!

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.