🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β˜€οΈ
24Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Gemeente Purmerend neemt extra maatregelen voor veiliger Leeghwaterpark

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – De gemeente Purmerend voert de komende weken extra maatregelen in het Leeghwaterpark in om de veiligheid en het veiligheidsgevoel te vergroten. Aanleiding zijn recente incidenten waarbij jongeren betrokken waren en signalen van bewoners dat bepaalde plekken in het park vooral in de avonduren als onveilig worden ervaren.

De tijdelijke ingrepen maken deel uit van de brede aanpak jeugd en veiligheid. Om het park overzichtelijker en beter verlicht te maken, plaatst de gemeente tijdelijke verlichting op drie locaties: bij het Amfitheater, de koepel en de skatebaan. Daarnaast wordt de onderdoorgang van de skatebaan richting Kennemerland, een plek die bekendstaat als donker en onoverzichtelijk, tijdelijk afgesloten met een hek. Deze maatregelen gelden gedurende de donkere periode tot uiterlijk maart 2026.

De ingrepen sluiten aan op de geplande herinrichting van het park. Daarbij worden onder meer bosschages uitgedund en enkele bomen gekapt om zichtlijnen te verbeteren. Deze werkzaamheden starten in december. Verdere maatregelen uit het Parkenplan volgen in de loop van 2026 en moeten het gebruik van het park verder optimaliseren.

Aanpassingen voor veiliger gevoel

Burgemeester Ellen van Selm benadrukt dat de aanpassingen direct merkbaar moeten bijdragen aan een veiliger gevoel in het park. β€œBewoners en parkgebruikers moeten zich in de avond in het Leeghwaterpark net zo welkom voelen als overdag. Dat begint bij zichtbaarheid en overzicht.”

De politie onderzoekt momenteel meerdere incidenten. Bewoners die overlast of incidenten ervaren, wordt gevraagd dit te melden via 0900-8844. Daarnaast surveilleren politie en handhaving de komende tijd extra in en rond het park.

Onveilige plekken in het park kunnen worden doorgegeven aan de wijkmanager via wijkmanagement@purmerend.nl. Ook is er een speciaal meldpunt geopend: het Meldpunt veilige plekken voor vrouwen. Dit helpt de gemeente in kaart te brengen waar vrouwen zich onveilig voelen, zodat gerichte maatregelen genomen kunnen worden. Meldingen kunnen anoniem worden gedaan via purmerend.nl/onveilig.

Kopfoto: archief Regio Purmerend

Relevante artikelen:

Straatroof in Leeghwaterpark: vijf jongeren dwingen slachtoffer tot afstaan van spullen

https://checkon.nl/regiopurmerend/na-eerste-aanhouding-beroving-van-fatbike-in-leeghwaterpark-volgden-er-nog-twee/

Opnieuw incident in Leeghwaterpark: jongeren bedreigd door groep leeftijdsgenoten

Straatroof Leeghwaterpark – politie zoekt getuigen

Jongen op brute wijze mishandeld en beroofd in Leeghwaterpark Purmerend

Β 

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.