Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je 100.000+ bezoekers per maand! Binnen twee minuten online. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
18Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Kick Out Zwarte Piet kondigt demonstratie aan tijdens sinterklaasintocht in Purmerend

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft aangekondigd in november 2020 in meer dan twintig verschillende plaatsen in Nederland te demonstreren bij de Sinterklaasintochten. In onze regio zijn in Purmerend, Edam en Volendam demonstraties gepland.

De actiegroep demonstreert in plaatsen waar volgens KOZP tijdens de intocht nog steeds wordt vastgehouden aan Zwarte Piet. Met de demonstraties eist de actiegroep dat het kabinet eindelijk stelling neemt in de kwestie en daar ook naar handelt door het beleid te veranderen.

Het bestuur van Stichting Marktstad heeft verleden jaar al kleur- en roetpieten ingezet tijdens de intocht. Hiermee kwam het bestuur al tegemoet aan de roep vanuit de samenleving.

KOZP roept op tot een vreedzaam protest, waarbij het de bedoeling is dat geweld en onnodige provocatie vermeden worden. Met de burgemeesters van de steden waar de demonstraties plaatsvinden, zal van te voren afspraken worden gemaakt om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen. 

Naast Purmerend, Edam en Volendam heeft KOZP demonstraties aangekondigd in Alkmaar, Arnhem, Breda, Den Bosch, Den Helder, Deventer, Dordrecht, Enkhuizen, Gouda, Heerhugowaard, Leeuwarden, Lelystad, Maastricht, Nijmegen, Rijswijk, Wageningen, Weert, Weesp en Zaanstad.

In Arnhem en Nijmegen stemde de gemeenteraad er deze week voor om te stoppen met Zwarte Pieten. Het is voor 2020 nog niet bekend waar de landelijke sinterklaasintocht plaatsvindt.

Relevant artikel:

Plaats een artikel op RegioPurmerend.nl

Breng jouw bedrijf, product, opening of initiatief onder de aandacht van een groot lokaal publiek. Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je duizenden inwoners in Purmerend en omgeving. Lever eenvoudig je eigen verhaal, foto’s en links aan en binnen twee minuten kan jouw artikel online staan!

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.