Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je 100.000+ bezoekers per maand! Binnen twee minuten online. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
17Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Mogelijk verhoogde gehalten aan lood in schooltuin Westbeemster

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Beemster – De provincie Noord-Holland heeft een ingenieursbureau opdracht gegeven om een inventarisatie uit te voeren naar mogelijke loodverontreiniging in de bovengrond van schooltuinen in de provincie. Het doel van het onderzoek is om het risico dat jonge kinderen met loodhoudende grond in aanraking komen in kaart te brengen.

Uit de inventarisatie blijkt dat de schooltuin van de Lourdesschool in Westbeemster in een gebied ligt waar mogelijk verhoogde gehalten aan lood in de bodem kunnen voorkomen. Een deel van deze schooltuin wordt gebruikt als moestuin.

Om de kwaliteit van de bovengrond in de moestuin vast te stellen, zal er binnenkort bodemonderzoek worden uitgevoerd. Omdat lood kan worden opgenomen in het lichaam, is de schooltuin gesloten. De schoolmoestuin zal pas weer in gebruik genomen worden nadat de onderzoeksresultaten bekend zijn en de uitslag positief is.

Naar verwachting zullen de onderzoeksresultaten half april beschikbaar zijn. De resultaten en eventuele vervolgmaatregelen zullen worden gedeeld met het schoolbestuur en de gemeente Purmerend, waarna verdere informatie volgt.

Wat zijn de gezondheidsrisico’s?

Lood is vooral een risico voor jonge kinderen. Als ongeboren kinderen en jonge kinderen het binnenkrijgen, heeft dat gevolgen hebben voor hun hersenen. Die ontwikkelen zich dan minder goed. Hierdoor krijgen deze kinderen een iets lager IQ. Het is daarom belangrijk dat kinderen zo weinig mogelijk lood binnenkrijgen. Dat geldt ook voor zwangere vrouwen en voor vrouwen die zwanger willen worden.

Er zijn veel factoren die bepalen hoe intelligent een kind wordt. Het is daarom niet mogelijk om bij een individueel kind te zeggen of het minder intelligent is geworden doordat het lood binnengekregen.

Lood kan lang in je lichaam aanwezig blijven. Dat komt doordat lood zich opslaat in je botten en daar weer langzaam uit vrijkomt. Heb je op kinderleeftijd teveel lood binnengekregen? Dan kun je daar ook als je volwassen bent nog teveel lood door in je bloed hebben. Dat kan mogelijk een hogere bloeddruk of chronische nierziekten veroorzaken. Ook als je op volwassen leeftijd teveel lood binnenkrijgt kan dat leiden tot een hogere bloeddruk en een grotere kans op nierziekten.

Plaats een artikel op RegioPurmerend.nl

Breng jouw bedrijf, product, opening of initiatief onder de aandacht van een groot lokaal publiek. Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je duizenden inwoners in Purmerend en omgeving. Lever eenvoudig je eigen verhaal, foto’s en links aan en binnen twee minuten kan jouw artikel online staan!

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.