🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
21Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Partijen vragen opheldering aan B&W over proces rond komst tent asielzoekers in extra debat

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Op 6 september moest de gemeenteraad van Purmerend uit de media vernemen dat er op de Baanstee Noord vanaf 1 oktober een tent zal verrijzen waar 450 asielzoekers in worden opgevangen. De communicatie over deze beslissing viel, zowel bij coalitie als oppositie niet in goede aarde. Vijf partijen hebben zich verenigd en vragen een openbaar debat aan over de gang van zaken.

PVV, Gemeente Belangen Purmerend, Forum voor Democratie, PB21 en Fractie Schaaij hebben gezamenlijk dit debat aangevraagd. Ze willen van het college van burgemeester en wethouders weten hoe het kan dat de media eerder op de hoogte was gesteld dan de gemeenteraad. Ook de gemeenteraad van Edam-Volendam was al voor de publicatie op de hoogte.

Ook zetten de partijen vraagtekens bij het proces van besluitvorming en vragen zij de raad om een inhoudelijke mening: “Uit de stukken blijkt dat burgemeester Bijl in dit besluit doorslaggevend is geweest. Dit is een besluit met een significante impact. Zowel voor de asielzoekers zelf als voor de gemeente Purmerend en haar inwoners. Gezien de grote impact van het besluit vinden wij dat we dit als gemeenteraad van Purmerend niet slechts ter kennisgeving zouden moeten aannemen.”

Het debat zal plaatsvinden op dinsdag 13 september vanaf 21:00 uur in het stadhuis van Purmerend. De vergadering is openbaar en kan daarom zowel op locatie als online door geΓ―nteresseerden worden gevolgd. Ook kunnen bewoners inspreken op dit onderwerp. Insprekers worden gevraagd zich in ieder geval een dag van te voren vooraf zich te melden.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.