Volendam – Een verwarde man heeft vanmiddag de pastoor van de Sint-Vincentiuskerk in Volendam aangevallen met een bijbel. De man verstoorde een begrafenis in de kerk en schreeuwde onzin uit. Hij is door de politie aangehouden.
De pastoor was bezig met een preek toen de man naar voren liep en de bijbel uit zijn handen griste. Hij sloeg de pastoor ermee in het gezicht en riep: “Dit is mijn lichaam”. Vervolgens haalde hij een kroket uit zijn zak, brak die doormidden en gooide de stukken in het rond.
Geschokt
De aanwezigen in de kerk reageerden geschokt en probeerden de man te overmeesteren. Op een video die op sociale media circuleert, is te zien hoe hij door meerdere mensen tegen de grond wordt gedrukt. De politie was snel ter plaatse en nam de man mee naar het bureau.
Kerk in Volendam loopt iemand naar een pastoor toe gooit boek weg en slaat pastoor in gezicht.
— Kees (@fampoes) January 31, 2024
Heftig. pic.twitter.com/TWIiniEM8j
De pastoor heeft een lichte verwonding aan zijn gezicht opgelopen, maar kon de dienst voortzetten. Hij heeft aangifte gedaan van mishandeling. De politie onderzoekt de motieven van de dader, die volgens getuigen een 33-jarige man uit Volendam is.
Deel dit bericht:
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
- Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
- Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
- Klik om te delen op Threads (Wordt in een nieuw venster geopend) Threads







