🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β˜€οΈ
27Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Purmerend stort opnieuw 7 miljoen in startersfonds voor woningkopers

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – De gemeente Purmerend stort opnieuw miljoenen in het fonds voor startersleningen om jonge huizenkopers te blijven ondersteunen. Dat blijkt uit een brief van wethouder Saaf aan de gemeenteraad.

Op 17 april 2025 stemde de raad in met een rompkrediet van 20 miljoen euro voor nieuwe stortingen in het startersfonds bij SVN (Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten). Daarna werd een eerste bedrag van 5 miljoen euro overgemaakt. De regeling blijkt populair. In 2025 zijn 170 leningen verstrekt, zestig meer dan in 2024.

Begin februari resteerde nog ruim 1,2 miljoen euro in het fonds. Dat bedrag was voldoende voor ongeveer 26 nieuwe aanvragen, uitgaande van het maximale leenbedrag van 45.000 euro per starter.

Tweede storting

Volgens het college is daarom besloten tot een tweede storting van 7 miljoen euro. Dat bedrag moet naar verwachting ruimte bieden voor circa 182 leningen in 2026. In de praktijk lenen aanvragers vaak minder dan het maximumbedrag, waardoor het fonds langer toereikend blijft.

Mocht het aantal aanvragen onverwacht sterk stijgen, dan kan de gemeente eerder gebruikmaken van een aanvullend gereserveerd bedrag van 8 miljoen euro. Met deze financiΓ«le buffer wil het college voorkomen dat starters tijdelijk buiten de regeling vallen.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.