Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je 100.000+ bezoekers per maand! Binnen twee minuten online. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌦️
11Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Purmerender stormt prestigieuze ranglijst binnen

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Dirk Groot, ook wel bekend als de Zwerfinator, is de duurzame 100 van 2017 van dagblad Trouw binnengekomen. De Purmerender mag voor een jaar de 98e plek innemen. Trouw publiceert jaarlijks de Duurzame 100: een prestigieuze ranglijst met de 100 meest invloedrijke Nederlanders op het gebied van duurzaamheid.

Voor de jury van de Duurzame 100 is Dirk Groot een voorbeeld van een burger die zijn verantwoordelijkheid neemt voor zijn woonomgeving, zonder organisatie of subsidie achter zich. Dat is volgens de jury duurzaamheid in de basis.

Dirk: β€œIk ben blij met deze plaats. Ik ben gewoon een vrije jongen zonder grote club of geldstroom achter mij die doet wat hij leuk en vooral heel belangrijk vindt. Dat ik daar erkenning voor krijg is gewoon leuk. Het is voor mij geen doel op zich om in deze lijst te staan, maar als datgene waarnaar ik en vele andere naar streef werkelijkheid wordt dan kan ik volgend jaar er zomaar weer in staan. En natuurlijk veel hoger.”, lacht Dirk. β€œIk streef erna dat er goed en eerlijk meetmethode komt voor zwerfafval en dat die ook door de overheid gebruikt gaat worden in plaats van de huidige meetmethodes die alleen maar kijken en niet meten. Met de verzamelde data kunnen we de problematiek van zwerfafval veel gerichter oplossen”

Dirk Groot heeft een verleden in de IT. Dat werkt door: ook als zwerfvuil-ruimer noteert hij alles wat hij tegenkomt, en laat daar dan een analyse op los. Zo stelde hij vast dat het afval van de Purmerendse Mc Donald’s niet alleen in de onmiddellijke omgeving van de fastfoodketen is te vinden, maar ook in een veel wijdere omtrek.

Mc Donald’s heeft zich dat aangetrokken en ruimt nu ook daar haar eigen troep op. Maar Dirk heeft ook minder prettig nieuws. Hij kan blikjes opruimen wat hij wil, mensen blijven hun troep op straat gooien. Die teleurstellende conclusie trok hij nadat hij elf keer dezelfde route had gelopen. Dat hielp wel iets, zeven drankverpakkingen minder per kilometer, maar hij had op meer lerend vermogen gehoopt. Dirk werd wel gesterkt in zijn opvatting dat er maar één remedie is: statiegeld. Want tussen het afval trof hij slecht een paar verpakkingen aan die geld waard zijn.

Verleden jaar was er op de Kaasmarkt een tentoonstelling van Dirk waarin hij liet zien wat hij in 100 dagen, Spoiler: 26837 stuks, in Purmerend aan zwerfafval had geraapt.

Zwerfinator op de helft met 1-100-200 project

Mocht je ook willen weten hoe jij ook kunt bijdragen aan een schonere stad, kijk dan op: Zwerfie voor Dummies

Dirk Groot, Waterlander van het jaar 2015 en uitvinder van de Zwerfie-bingo, geeft gastlessen, lezingen, workshops en advies over zwerfafval, plastic soep en duurzaamheid. Meer op: www.zwerfinator.nl

Plaats een artikel op RegioPurmerend.nl

Breng jouw bedrijf, product, opening of initiatief onder de aandacht van een groot lokaal publiek. Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je duizenden inwoners in Purmerend en omgeving. Lever eenvoudig je eigen verhaal, foto’s en links aan en binnen twee minuten kan jouw artikel online staan!

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.