Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je 100.000+ bezoekers per maand! Binnen twee minuten online. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
13Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Staking bij distributiecentra Albert Heijn wordt verlengd

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Regionaal – De stakers in de distributiecentra van Albert Heijn hebben besloten om hun acties voort te zetten totdat de supermarktketen met een verbeterd loonbod komt. Eerder was afgesproken om tot en met woensdag te staken, maar de acties worden nu verlengd.

β€˜We hadden afgelopen weekend tot en met woensdag stakingen ingepland. Toen wisten we natuurlijk ook nog niet hoe hoog de actiebereidheid precies zou zijn,’ legt FNV-bestuurder Levin ZΓΌhlke – van Hulzen uit.

In Zaandam staakt ongeveer 10% van de medewerkers. Volgens Albert Heijn heeft dat niet echt invloed op de winkels in de onze regio, al geven de stakende medewerkers aan dat door de staking vrachtwagens later aankomen op hun bestemming. “Sommige producten zullen niet in de schappen liggen.”

De bonden willen extra loon voor de distributiemedewerkers om de hoge inflatie te compenseren en vinden dat Albert Heijn veel te weinig loonsverhoging biedt. De medewerkers eisen een loonsverhoging van 14,3 procent. Albert Heijn biedt slechts 6,6 procent, wat volgens de vakbonden veel te weinig is.

Ze zijn ook boos over een verslechtering van de arbeidsvoorwaarden voor nieuwe medewerkers, zoals de zondagstoeslag. De directie van Albert Heijn heeft nog geen enkele stap gezet in de richting van de medewerkers, aldus de bonden.

Volgens de vakbonden FNV en CNV zijn er honderden mensen in staking verspreid over de zes distributiecentra van Albert Heijn. De schappen in enkele winkels van de supermarkt beginnen al leger te raken, omdat ze minder beleverd kunnen worden. Dit gaat dan vooral om de regio’s Zwolle, Pijnacker en Geldermalsen.

EΓ©n van de stakers in Zaandam is Erik Lubbers. De allround medewerker werkt al 40 jaar voor het bedrijf. Hij vindt dat er geen goede cao wordt geboden. “Zoals het er nu naar uitziet, is het loonsverlaging” Hij benoemt dat er op dit moment de koopkracht voor een daling van 10 procent zorgt. En Erik geeft aan dat 6 procent dan geen loonsverhoging is.

Relevant artikel:

Stakingen bij Albert Heijn: mogelijk lege schappen

Plaats een artikel op RegioPurmerend.nl

Breng jouw bedrijf, product, opening of initiatief onder de aandacht van een groot lokaal publiek. Met een gesponsord artikel op RegioPurmerend bereik je duizenden inwoners in Purmerend en omgeving. Lever eenvoudig je eigen verhaal, foto’s en links aan en binnen twee minuten kan jouw artikel online staan!

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.