Purmerend – De drie treinstations in Purmerend scoren ook in 2025 onder het landelijk gemiddelde van 7,2. Dat blijkt uit de jaarlijkse Stationsbelevingsmonitor van NS en ProRail, uitgevoerd door Ipsos I&O. In totaal beoordeelden 83.715 reizigers hun station.
Van de drie stations scoort Purmerend Weidevenne het hoogst met een 6,95. Dat is een daling ten opzichte van 2024, toen het station nog een 7,16 kreeg. Landelijk staat Weidevenne daarmee op plek 269. Purmerend Overwhere volgt met een 6,94, iets hoger dan vorig jaar (6,88), goed voor plek 272.
Het centraal gelegen station Purmerend sluit de rij met een 6,28. Dat cijfer is gelijk aan vorig jaar en zorgt voor een lage notering op plek 372 van de in totaal 393 onderzochte stations. Daarmee behoort het hoofdstation tot de onderste regionen van Nederland.
Landelijk stabiel
Landelijk blijft het gemiddelde met een 7,2 stabiel. Vooral kleinere stations in onder meer Limburg en Friesland krijgen hoge waarderingen, terwijl grotere en drukkere stations vaker lager scoren op beleving.
Dat alle drie de stations in Purmerend onder het gemiddelde blijven, onderstreept dat er lokaal nog ruimte is voor verbetering op het gebied van uitstraling, voorzieningen en veiligheidsgevoel.


