🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌧️
16Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Verdachte uit Purmerend aangehouden in groot onderzoek naar BPM-fraude

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – In de week van 9 tot en met 13 maart 2026 heeft de FIOD in acht afzonderlijke onderzoeken zeven verdachten aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij fraude met de Belasting van Personenauto’s en Motorrijwielen (BPM) en het plegen van valsheid in geschrift. EΓ©n van de verdachten komt uit Purmerend.

De overige verdachten zijn afkomstig uit onder meer Amsterdam, ’s-Hertogenbosch, Doetinchem en Enschede.

Vervalste taxatierapporten

Volgens het onderzoek is vermoedelijk gebruikgemaakt van vervalste taxatierapporten om de verschuldigde BPM kunstmatig te verlagen. In die rapporten zou schade zijn opgevoerd die in werkelijkheid niet aanwezig was. Hierdoor leken voertuigen soms tot wel 90 procent minder waard dan ze daadwerkelijk waren, waardoor aanzienlijk minder belasting werd betaald.

Het fiscale nadeel in de strafrechtelijke onderzoeken wordt door de FIOD geschat op ongeveer 2,5 miljoen euro.

Beslag op woningen en auto’s

Tijdens de actieweek zijn diverse bezittingen in beslag genomen, waaronder bankrekeningen, auto’s, woningen en telefoons. De verdachten zijn na verhoor vrijgelaten, maar blijven wel verdachte in de lopende onderzoeken.

Onderzoek naar import van auto’s

De Belastingdienst ziet al langere tijd onregelmatigheden bij het importeren van gebruikte auto’s, vooral bij het vaststellen van de waarde via taxatierapporten. Zo’n rapport mag alleen worden gebruikt bij meer dan normale gebruiksschade, maar wordt inmiddels bij meer dan een derde van de gebruikte importauto’s toegepast.

Uit strafrechtelijk onderzoek blijkt dat inkopers, taxateurs en afnemers in sommige gevallen bewust samenwerken om de waarde van voertuigen lager te laten lijken.

Gevolgen bij veroordeling

Volgens de Belastingdienst, de FIOD en het Openbaar Ministerie zorgt deze vorm van fraude voor oneerlijke concurrentie en kost het de samenleving veel geld.

Bij een veroordeling volgt een strafblad, wat gevolgen kan hebben voor bijvoorbeeld verzekeringen, reizen naar het buitenland en het verkrijgen van een Verklaring omtrent het Gedrag (VOG).

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.