🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
18Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Woningbouw toch op Schapenmarkt in Purmerend, onderzoek naar verkeersknip Nieuwstraat

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – De Schapenmarkt krijgt toch woningbouw. Een voorstel van de PvdA om bij de herinrichting ook woonruimte te realiseren, kreeg donderdagavond een nipte meerderheid in de gemeenteraad. Dit betekent dat de geplande longstay-appartementen voor expats mogelijk moeten wijken voor reguliere woningen.

De Schapenmarkt wordt de komende jaren ingrijpend vernieuwd. Het gebied krijgt onder andere een hotel, een parkeergarage en een groen dakplein voor diverse activiteiten. Tot nu toe was er in de plannen geen ruimte voor reguliere woningbouw, maar de PvdA zette daar vraagtekens bij. De partij stelde voor om de verdieping met longstay-appartementen in het hotel te schrappen en hier woningen van te maken.

Wethouder Pascal Verkroost was geen voorstander van het plan en benadrukte dat er β€œmeer dingen belangrijk zijn dan woningbouw.” Volgens hem krijgt Purmerend met de Schapenmarkt een levendige plek die nog niet in de stad te vinden is. Daarnaast ziet hij juist een grote behoefte aan longstay-appartementen voor expats. Toch wist de PvdA een meerderheid achter zich te krijgen, waardoor de woningen er alsnog komen.

Onderzoek naar verkeersknip

Naast de woningbouwkwestie speelde ook de zogenoemde β€˜knip’ tussen de Nieuwstraat en de Plantsoengracht een belangrijke rol in het debat. De PVV en andere partijen wilden voorkomen dat de weg wordt afgesloten, uit angst voor verkeerschaos. Een ruime meerderheid van de raad wil echter eerst een verkeerskundig onderzoek naar de gevolgen van een afsluiting. De Stadspartij/Beemster Polder Partij kreeg steun voor hun voorstel om meerdere varianten – met Γ©n zonder knip – te laten onderzoeken.

Relevant artikel:

PvdA Purmerend wil woningbouw bij herinrichting Schapenmarkt: β€œDit is een gemiste kans”

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.