Purmerend – Het gaat er toch van komen. Hoogbouw op de locatie van het oude postkantoor op de hoek Gedempte Where en Hoornselaan. Vier architectenbureaus presenteerden maandagavond in de Nicolaaskerk hun schetsontwerpen. De architect die het mooiste ontwerp maakt krijgt de opdracht en welke dat wordt kan jij bepalen door mee te stemmen.
Alle Purmerenders mogen via de website www.inspiratiepurmerend.nl aangeven welk ontwerp zij het meest aansprekend vinden. Op de website vindt je meer impressies van de gebouwen alsmede de visies van de verschillende architecten. Het is wel belangrijk te weten dat dit schetsontwerpen zijn. Tijdens de stemming kies je voor de architect die wat jou betreft het plan nader mag gaan uitwerken.
Zodra er een keuze is gemaakt, moet het ‘echte’ ontwerpwerk nog beginnen. Tijdens de stemming moet vooral gekozen worden voor een architect die naar jouw mening het beste een plan kan maken op de plek van het oude postkantoor.
Weerstand
Niet elke Purmerender is blij met hoogbouw vlakbij de oude kern van Purmerend. De vereniging Historisch Purmerend noemt de hoogbouw op de rand van oude binnenstad ‘van de gekke’. Andere noemen het “hoogdravende, metropole plannen in een uit de kluiten gewassen dorp, dat nog steeds denkt stad te zijn omdat het stadsrechten heeft”
Behandeling
Aankomende donderdag wordt er in de commissie SOB de hoogbouwvisie besproken. Deze hoogbouwvisie maakt deel uit van de “Agenda Purmerend 2040”. In deze agenda is een grootstedelijke ambitie voor Purmerend gesteld waarin een substantieel aantal woningen aan de stad wordt toegevoegd. De focus zal de komende jaren vooral liggen op intensiveren in de bestaande stad. De gemeenteraad zou theoretisch nog hoogbouw in Purmerend kunnen tegen houden maar zoals het er nu naar uit ziet is er een meerderheid voor deze visie.





