Deel dit artikel:

Brand na explosie in Maasstraat onder controle, gaslek uitgesloten: plaats delict ingericht

Purmerend – Vanochtend is er een grote brand uitgebroken in een woning aan de Maasstraat in Purmerend, vermoedelijk veroorzaakt door een explosie. Eén persoon raakte zwaargewond en is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer had het vuur na enkele uren onder controle, maar de ravage is enorm.

De vlammenzee is geblust, maar de schade is gigantisch. De woning waar de brand is ontstaan, is vrijwel volledig verwoest. Er zit een groot gat in het dak, en de eerste verdieping is zwaar beschadigd. De brandweer gebruikte een kraan om de brand te bestrijden.

Bewoners van vijf woningen kunnen voorlopig niet terug

De naastgelegen woningen zijn zwaar getroffen door rook- en waterschade. Stichting Salvage is aanwezig om bewoners van vijf huishoudens te ondersteunen bij het vinden van tijdelijke opvang. Eén woning heeft geen schade. Deze bewoners mogen binnenkort terugkeren zodra de hulpdiensten klaar zijn met hun werkzaamheden.

https://regiopurmerend.nl/wp-content/uploads/2024/12/update_1-1-1024x576.jpg"
alt="" class="wp-image-124709" />

De veiligheidsregio geeft aan dat de brand inmiddels onder controle is. Vijf woningen zijn onbewoonbaar verklaard. De oorzaak van de explosie is nog onbekend, maar een gaslek is uitgesloten.

Stadsverwarming is afgesloten. Hulpdiensten verwachten dat het nog vier uur duurt voordat de verwarming in de omliggende woningen hersteld is.

In de omgeving van de woningen is plaats delict opgemaakt

15, 2024

Foto’s: Inter Visual Studio

https://regiopurmerend.nl/wp-content/uploads/2024/12/update_3-1-1024x576.jpg"
alt="" class="wp-image-124713" />
https://regiopurmerend.nl/wp-content/uploads/2024/12/update_2-1-1024x682.jpg"
alt="" class="wp-image-124710" />

Relevant artikel:

Update 11:00 uur:

Dit delen:

Relevante artikelen

AANBEVOLEN ARTIKELEN

NET BINNEN

MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *