Purmerend – Een vrouw uit Purmerend is eind december vorig jaar slachtoffer geworden van een geraffineerde oplichtingstruc. Een jongeman deed zich voor als bankmedewerker en wist haar zo te overtuigen om haar bankpas, pincode en iPad af te geven “voor de veiligheid”.
De verdachte stapte de flat van het slachtoffer binnen en vertelde haar dat haar bankrekening gehackt zou zijn. Hij beloofde dat hij ervoor zou zorgen dat haar spullen veilig zouden worden opgeborgen bij de bank.
Kort daarna, op 27 december rond 21.25 uur, werd met haar pinpas 2000 euro opgenomen bij een geldautomaat aan het Zwanebloem in Purmerend.
Signalement van de verdachte
- Leeftijd: tussen de 18 en 25 jaar
- Huidskleur: lichtgetint
- Haar: zwart Ogen: donker
- Opvallende kenmerken: zwarte wenkbrauwen, witte oortjes (mogelijk AirPods)
- Kleding: zwarte jas van het merk Moncler, zwarte broek van The North Face, zilveren sneakers (mogelijk Nike P-6000)
Weet jij meer?
De politie komt graag in contact met mensen die meer weten over deze oplichting of de verdachte herkennen.
Bel de Opsporingstiplijn: 0800 – 6070 (gratis) Of neem anoniem contact op via Meld Misdaad Anoniem: 0800 – 7000 of meldmisdaadanoniem.nl




