Volendam – Op deze Eerste Pinksterdag zitten twee Ajax-supporters nog altijd vast vanwege de ongeregeldheden na de wedstrijd tussen AFC Ajax en FC Groningen van afgelopen donderdag in Volendam.
De twee verdachten zijn vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die besloot hun voorarrest met twee weken te verlengen. De supporters worden ervan verdacht stenen en flessen naar de politie te hebben gegooid na afloop van de wedstrijd. Ajax speelt tijdelijk in Volendam vanwege de concerten van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA
Volgens de officier van justitie die voetbalzaken behandelt, is het belangrijk dat hard wordt opgetreden tegen geweld rondom voetbalwedstrijden. “Het laat zien dat je hier in Noord-Holland niet wegkomt met geweldpleging. Dat het geweld gericht is tegen politiemensen die hun best doen om wedstrijden zo veilig mogelijk te laten verlopen, maakt de zaak extra ernstig.”
Rondom de wedstrijd donderdag werden in totaal vier mensen aangehouden. Twee van hen zijn later weer vrijgelaten. Vandaag speelt AFC Ajax opnieuw in Volendam, ditmaal tegen FC Utrecht.






