Purmerend – Tot en met 29 september 2025 heeft de griffie 25 berichten ontvangen van inwoners die aangeven niet te zullen deelnemen aan het participatietraject rondom de geplande woonzorgvoorziening aan de Jaagweg.
In de brieven stellen de indieners dat hun mening over de komst van de voorziening vaststaat en dat deelname aan het traject daar niets aan zal veranderen. “Hierbij deel ik u mede dat ik niet zal deelnemen aan het participatietraject rondom de geplande woonzorgvoorziening aan de Jaagweg. Mijn mening over deze voorziening staat vast en zal door deelname niet veranderen.”
Het participatieproces bestaat uit drie trajecten: de ruimtelijke inpassing van de locatie, de aansluiting op de wijk en het opstellen van een veiligheid- en beheersplan.
Inloopdag
Op zaterdag 27 september vond er een inloopdag plaats voor omwonenden. Daarna volgen keukentafelgesprekken met direct aanwonenden. Ook worden er buurtspreekuren gehouden en wordt er een klankbordgroep opgericht waarin buurtbewoners, de gemeente, handhaving en de toekomstige zorgpartij samenwerken.
De gemeente Purmerend benadrukt dat het participatietraject is bedoeld om omwonenden en belanghebbenden te informeren en mee te laten denken over de invulling van de plannen. Ondanks de weigeringen blijft het traject doorgaan, zodat inwoners die wél wensen deel te nemen hun stem kunnen laten horen.
Of de 25 ontvangen afmeldingen invloed hebben op de verdere besluitvorming rondom de woonzorgvoorziening, is op dit moment nog niet duidelijk.
Update:
Relevante artikelen:







