Purmerend – Omgekeerd inzamelen van afval wordt mogelijk ingevoerd in Purmerend. Dit is een mogelijke conclusie komende uit de Notitie Toekomstbestendig Afvalbeheer Purmerend 2022-2025, waarin een ontwikkelpad met mogelijke maatregelen wordt beschreven om de gescheiden inzameling van grondstoffen te verbeteren. Het college heeft de voorkeur uitgesproken om eerst een business case uit te werken met betrekking tot de invoering van omgekeerd inzamelen.
Omgekeerd inzamelen houdt in dat de service op gescheiden inzameling van bio-afval, plastic verpakkingen, metalen en drankkartons (PMD) en papier wordt verhoogd door deze aan huis via minicontainers op te halen. De service op restafval wordt lager, en dit afval wordt niet langer aan huis opgehaald maar moet worden gebracht naar centraal in de wijk geplaatste ondergrondse containers. Het doel hiervan is om het afval scheiden te stimuleren en de hoeveelheid te verbranden restafval te verlagen.
Met de business case wordt in kaart gebracht wat ervoor nodig is om omgekeerd inzamelen in Purmerend in te voeren. De komende maanden wordt de invoering hiervan nader uitgewerkt en voorzien van een plan van aanpak. Hierbij wordt ook gekeken naar de financiële en logistieke consequenties van dit inzamelsysteem en de participatie en communicatie die hiervoor nodig is.
Na het zomerreces wordt de business case en het plan van aanpak aan de raad voorgelegd ter verdere besluitvorming. Om de raad en bewoners goed te informeren worden er verschillende bijeenkomsten georganiseerd. Zo is er op 19 juni een informatieve bijeenkomst met rondleidingen bij HVC, en op 13 mei een open dag op de locatie HVC Compostering Purmerend.
Het is nog niet zeker of omgekeerd inzamelen daadwerkelijk wordt ingevoerd in Purmerend, maar de business case moet meer duidelijkheid geven over de haalbaarheid en effectiviteit van deze methode.






