Deel dit artikel:

Inflatie in maart 3,1 procent, hogere kosten voor brandstoffen en energie

Regionaal – Bij de snelle raming was de inflatie in maart 3,1 procent, meldt het CBS. In februari was de inflatie 2,8 procent. Daarmee is de inflatie hoger dan in februari. Toen werd het dagelijks leven 2,8 procent duurder in vergelijking met een jaar eerder. In januari was de inflatie nog 3,2 procent.

De inflatie in Nederland blijft stijgen, voornamelijk als gevolg van de toenemende energieprijzen en de prijzen aan de benzinepomp. Automobilisten worden geconfronteerd met hogere kosten voor benzine en diesel, veroorzaakt door de gestegen olieprijzen. De prijzen van ruwe olie bevinden zich momenteel op het hoogste niveau in ongeveer vijf maanden.

Verschillende meetmethoden voor inflatie

De Nederlandse inflatie, gemeten volgens de Europese geharmoniseerde rekenmethode, bedroeg ook 3,1 procent. Dit cijfer is hoger dan de 2,7 procent van februari. Het is belangrijk op te merken dat deze rekenmethode enigszins afwijkt van die van het CBS. Bij de methode die binnen de Europese Unie is afgesproken om de inflatie te meten, worden de kosten voor het wonen in een eigen woning niet meegerekend.

Eurostat’s voorlopige raming

In februari bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,6 procent. De inflatie in de eurozone is in maart verder afgenomen naar 2,4 procent op jaarbasis.

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioPurmerend via WhatsApp.

De leukste aanbiedingen van Cadeau.nl

Aanbevolen artikelen

NET BINNEN

Meest gelezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

📫

Mis geen belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.