Regionaal – De politie zoekt een man die met gestolen bankpassen in 2024 geld heeft opgenomen in Broek in Waterland en De Graft. De verdachte wist op slinkse wijze de bankpassen van twee oudere vrouwen te bemachtigen en heeft vervolgens geld opgenomen bij pinautomaten.
Op donderdag 13 juni 2024, rond 19.00 uur, werd een 81-jarige vrouw uit Broek in Waterland gebeld door iemand die zich voordeed als een bankmedewerker. De oplichter overtuigde haar om haar bankpas en 200 euro contant geld in een enveloppe te doen. Niet veel later werd de envelop door een man aan de deur opgehaald.

Kort daarna voelde het slachtoffer al dat er iets niet klopte en belde haar dochter. Helaas was het toen al te laat: om 19.10 uur werd er met haar bankpas gepind bij een geldautomaat aan de Nieuwland in Broek in Waterland. De verdachte werd hierbij vastgelegd op camerabeelden.
De Graft: 86-jarige vrouw slachtoffer van babbeltruc
Op zaterdag 3 augustus 2024, rond 18.00 uur, werd een 86-jarige vrouw uit De Graft op soortgelijke wijze opgelicht. Ze werd gebeld met het verhaal dat er vanuit Duitsland geprobeerd werd geld van haar rekening te halen. Om dit te voorkomen, moest ze haar bankpas en pincode afgeven.
De vrouw werd zo overrompeld dat ze de pas in een enveloppe meegaf aan een man die kort daarna bij haar aan de deur kwam. Diezelfde avond, rond 22.10 uur, werd er meerdere keren met haar pas gepind. Ook deze keer werd de verdachte vastgelegd door bewakingscamera’s.

Herkent u deze verdachte?
De politie roept de hulp van het publiek in:
• Herkent u de man op de camerabeelden?
• Herken je jezelf op de beelden?
• Heeft u andere belangrijke informatie over deze zaak?
Neem dan direct contact op met de politie via de Opsporingstiplijn op 0800-6070 of vul het tipformulier in. Elke tip kan helpen om deze oplichter te stoppen!







