Deel dit artikel:

Noord-Holland verhoogt motorrijtuigenbelasting in 2026 met 4,7%, blijft landelijk de goedkoopste provincie

Haarlem – Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft besloten de opcenten in 2026 op de motorrijtuigenbelasting met 4,7 procent te verhogen. Daarmee stijgt het tarief van 77,4 procent naar 82,1 procent. De maatregel is bedoeld om de provinciale inkomsten te verhogen.

Bezitters van auto’s in Noord-Holland betalen van oudsher het minst aan opcenten in vergelijking met andere provincies. Dat is al zo sinds 2001 en blijft ondanks deze recente verhoging ook in 2026 het geval. Theoretisch kan de provincie de het opcententarief verhogen met meer dan 50% tot aan het wettelijke maximum.

Opcententarief

Eerder, in 2024, werd het opcententarief in Noord-Holland al fors verhoogd: van 67,9 procent naar 77,4 procent – de grootste stijging van alle provincies dat jaar. Toch bleef Noord-Holland ook toen de provincie met het laagste tarief.

De opcenten zijn een provinciale toeslag bovenop de landelijke motorrijtuigenbelasting en vormen een belangrijke inkomstenbron voor provincies. Zij gebruiken deze middelen onder andere voor het onderhoud van infrastructuur, openbaar vervoer en duurzaamheid.

Met de nieuwe verhoging komt Noord-Holland dichter bij het landelijk gemiddelde, maar blijft het aantrekkelijker voor automobilisten dan andere provincies.

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioPurmerend via WhatsApp.

De leukste aanbiedingen van Cadeau.nl

Aanbevolen artikelen

NET BINNEN

Meest gelezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

📫

Mis geen belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.