Focusflitser actief op Laan der Continenten: “Even een berichtje checken kan je €430 kosten”

Purmerend –  Automobilisten in Purmerend krijgen er een nieuwe reden bij om hun telefoon in hun zak te laten tijdens het rijden. Sinds vandaag is er een zogeheten focusflitser actief op de Laan der Continenten. Deze speciale flitspaal is ontworpen om bestuurders te betrappen die hun smartphone of ander mobiel apparaat vasthouden achter het stuur.

Het doel van de nieuwe flitser is duidelijk: automobilisten bewust maken van de risico’s van afleiding in het verkeer en zo bijdragen aan een veiliger straatbeeld. “Even een berichtje checken kan je €430 kosten,” waarschuwt het Openbaar Ministerie.

Automatische controle en forse boete

De focusflitser maakt met hoge precisie foto’s van automobilisten. Deze beelden worden automatisch doorgestuurd naar het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). Daar bekijkt een buitengewoon opsporingsambtenaar (boa) of de bestuurder daadwerkelijk een telefoon vasthield. Is dat het geval, dan volgt een boete van maar liefst 430 euro.

Levensgevaarlijke afleiding

Het gebruik van een smartphone achter het stuur is niet alleen duur, maar vooral gevaarlijk. Bij 50 kilometer per uur leg je in drie seconden zo’n 42 meter af, bijna een half voetbalveld. Wie in die tijd op zijn scherm kijkt, kan een rood licht of overstekende voetganger zomaar missen, met mogelijk ernstige gevolgen.

Volgens cijfers van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) gebruikt ongeveer driekwart van de automobilisten weleens hun telefoon tijdens het rijden. Afleiding door smartphones behoort inmiddels tot de top drie oorzaken van dodelijke verkeersongelukken in Nederland.

Foto: Regio Purmerend.

AANBEVOLEN ARTIKELEN

NET BINNEN

MEEST GELEZEN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *