🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌀️
15Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Gegevens van ruim 485.000 deelnemers bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker gestolen bij hack laboratorium

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Rijswijk – Criminele hackers hebben toegang gekregen tot persoonsgegevens van meer dan 485.000 deelnemers aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Het datalek vond plaats bij laboratorium Clinical Diagnostics NMDL in Rijswijk, een dochteronderneming van Eurofins. Dit laboratorium voert in opdracht van Bevolkingsonderzoek Nederland uitstrijkjes en zelftesten uit.

Volgens de huidige informatie hebben de hackers mogelijk persoonsgegevens buitgemaakt, waaronder naam, adres, geboortedatum, BSN-nummer, testuitslagen en de naam van de zorgverleners van deelnemers.

β€˜Enorm geschrokken’

Elza den Hertog, voorzitter van de Raad van Bestuur van Bevolkingsonderzoek Nederland, reageert aangeslagen:

β€œWij zijn enorm geschrokken van dit datalek en begrijpen dat deelnemers hier erg van schrikken. Meedoen aan het bevolkingsonderzoek is voor veel mensen al spannend. Dat daarbij nu mogelijk ook nog persoonsgegevens zijn gelekt, vinden wij ontzettend vervelend. Wij stellen hoge eisen aan zorgvuldigheid en gegevensbeveiliging. Dat dit toch is misgegaan bij een van de laboratoria waarmee wij werken, betreuren we zeer.”

Er is een onafhankelijk onderzoek gestart om te achterhalen hoe de hack heeft kunnen plaatsvinden en hoe soortgelijke incidenten in de toekomst voorkomen kunnen worden.

Testen voorlopig in ander laboratorium

De dienstverlening van Clinical Diagnostics NMDL is tijdelijk opgeschort. Nieuwe testen worden onderzocht in een ander laboratorium. Het bevolkingsonderzoek zelf gaat dus door, en deelnemers hoeven niet opnieuw een test te ondergaan.

Betrokken deelnemers worden geΓ―nformeerd

Bevolkingsonderzoek Nederland ontving op 6 augustus de melding dat tussen 3 en 6 juli de hack heeft plaatsgevonden. Sindsdien wordt onderzocht welke gegevens precies zijn buitgemaakt. De komende weken krijgen betrokken deelnemers een persoonlijke brief zodra er meer duidelijkheid is over hun situatie.

Omdat het gaat om gevoelige medische informatie en een grote groep mensen, treedt Bevolkingsonderzoek Nederland nu al naar buiten. Dit gebeurt in overleg met het RIVM en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

Geen impact op andere bevolkingsonderzoeken

Het datalek heeft geen invloed op andere bevolkingsonderzoeken. De onderzoeken naar borst- en darmkanker worden in andere laboratoria uitgevoerd en zijn niet getroffen.

Bevolkingsonderzoek Nederland heeft de hack gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Het onderzoek naar de exacte omvang en oorzaak loopt nog.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.