🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
21Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Hof: scherpe kritiek tussen orthodontisten toegestaan, geen bewijs voor lastercampagne in Volendam

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Amsterdam – Het Gerechtshof Amsterdam heeft geoordeeld dat een orthodontist niet onrechtmatig heeft gehandeld door een collega stevig te bekritiseren tegenover ouders van patiΓ«nten. Daarmee blijft een eerdere uitspraak van de rechtbank in stand.

De zaak speelt zich deels af in en rond Volendam, waar beide orthodontisten actief waren en patiΓ«nten elkaar tegenkwamen via doorverwijzingen en overstappen tussen praktijken. De spanningen liepen op nadat ouders ontevreden raakten over een behandeling en met hun dochters overstapten naar een andere praktijk.

Volgens de moeder trof de nieuwe orthodontist een zorgwekkende situatie aan. In haar klacht schreef zij onder meer: β€œDe nieuwe orthodontist noemde het β€˜kindermishandeling’.” Ook stelde zij: β€œDeze behandelingen zijn prehistorisch.” Die woorden werden later een belangrijk onderdeel van de rechtszaak, omdat de bekritiseerde orthodontist stelde dat zijn reputatie hierdoor ernstig was geschaad.

Veel pijn tijdens behandeling

Uit verklaringen blijkt dat de kinderen tijdens de behandeling veel pijn hebben ervaren. De vader verklaarde daarover: β€œOnze dochter heeft heel veel pijn gehad.” Volgens het hof mocht de nieuwe orthodontist die bevindingen met de ouders delen, zelfs in stevige bewoordingen. Het gebruik van termen als β€œkindermishandeling” is in deze context niet automatisch onrechtmatig, omdat die gebaseerd waren op concrete ervaringen en niet publiekelijk zijn verspreid.

De orthodontist die de zaak aanspande stelde dat hij in Volendam structureel werd zwartgemaakt en dat patiΓ«nten daardoor overstapten. Het hof ziet daar echter geen bewijs voor. Een verwijzende tandarts verklaarde: β€œIk heb niet direct iets gemerkt van negatieve uitingen.” Ook blijkt dat patiΓ«nten om uiteenlopende redenen van behandelaar wisselden, zoals ontevredenheid of veranderingen in de praktijk.

Klacht ongegrond

Een klacht die door de ouders werd ingediend tegen de orthodontist kan volgens het hof niet worden toegeschreven aan de collega. De moeder verklaarde: β€œIk heb die klacht zelf opgesteld.” Dat zij zich baseerde op informatie van de nieuwe orthodontist maakt dat niet anders.

De eis tot schadevergoeding van ruim 260.000 euro wordt volledig afgewezen. Omdat niet is bewezen dat sprake was van onrechtmatig handelen, komt het hof niet toe aan de beoordeling van de schade.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.