🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β›…
22Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Hoofdgasleiding geraakt bij graafwerkzaamheden op dijk naar Marken – eiland zonder gas

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Marken – Tijdens graafwerkzaamheden op de Zeedijk (N518) naar Marken is maandagmiddag rond 15.50 uur een hoofdgasleiding geraakt. Als gevolg van het gaslek heeft netbeheerder Liander besloten om het gas op het hele eiland uit voorzorg af te sluiten. Bewoners van Marken zitten voorlopig zonder gas. Volgens Liander duren de werkzaamheden tot ongeveer 21:00 uur.

De brandweer is met meerdere eenheden uitgerukt en voert metingen uit om de veiligheid te waarborgen. Volgens de veiligheidsregio staat de wind gunstig en wordt het vrijgekomen gas richting het open water geblazen, waardoor er geen direct gevaar voor omwonenden is.

Gas volledig afgesloten

Liander geeft aan dat directe reparatie aan de beschadigde leiding op dit moment niet mogelijk is. Er konden eerder geen noodmaatregelen worden getroffen, waarop is besloten om het volledige eiland gasvrij te maken. De netbeheerder werkt eraan om de leiding zo snel mogelijk veilig af te sluiten en met herstelwerkzaamheden te starten.

Zeedijk deels dicht, verkeer vertraagd

De Zeedijk (N518), de enige toegangsweg naar Marken, is gedeeltelijk afgesloten vanwege het lek. Verkeer wordt om en om over één rijstrook geleid, wat zorgt voor vertragingen. De weg blijft voorlopig deels gestremd tot de situatie volledig onder controle is.

De veiligheidsdiensten blijven aanwezig op de locatie om de situatie nauwlettend te volgen. Bewoners worden verzocht updates van de gemeente en veiligheidsregio af te wachten.

Update:

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.