Kick Out Zwarte Piet kondigt demonstratie aan tijdens sinterklaasintocht in Purmerend

Purmerend – Actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft aangekondigd in november 2020 in meer dan twintig verschillende plaatsen in Nederland te demonstreren bij de Sinterklaasintochten. In onze regio zijn in Purmerend, Edam en Volendam demonstraties gepland.

De actiegroep demonstreert in plaatsen waar volgens KOZP tijdens de intocht nog steeds wordt vastgehouden aan Zwarte Piet. Met de demonstraties eist de actiegroep dat het kabinet eindelijk stelling neemt in de kwestie en daar ook naar handelt door het beleid te veranderen.

Het bestuur van Stichting Marktstad heeft verleden jaar al kleur- en roetpieten ingezet tijdens de intocht. Hiermee kwam het bestuur al tegemoet aan de roep vanuit de samenleving.

KOZP roept op tot een vreedzaam protest, waarbij het de bedoeling is dat geweld en onnodige provocatie vermeden worden. Met de burgemeesters van de steden waar de demonstraties plaatsvinden, zal van te voren afspraken worden gemaakt om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen. 

Naast Purmerend, Edam en Volendam heeft KOZP demonstraties aangekondigd in Alkmaar, Arnhem, Breda, Den Bosch, Den Helder, Deventer, Dordrecht, Enkhuizen, Gouda, Heerhugowaard, Leeuwarden, Lelystad, Maastricht, Nijmegen, Rijswijk, Wageningen, Weert, Weesp en Zaanstad.

In Arnhem en Nijmegen stemde de gemeenteraad er deze week voor om te stoppen met Zwarte Pieten. Het is voor 2020 nog niet bekend waar de landelijke sinterklaasintocht plaatsvindt.

Relevant artikel:

AANBEVOLEN ARTIKELEN

Zoeken naar nieuws...

of snel naar: