🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β›…
23Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Geen middenhuur in nieuwbouwwijk De Lange Weeren in Volendam

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Volendam – De plannen voor de nieuwe woonwijk De Lange Weeren in Volendam gaan gestaag vooruit, maar voorlopig komen er geen middeldure huurwoningen. Dat werd duidelijk tijdens een tussentijdse presentatie in de gemeenteraad van Edam-Volendam. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat van de 1160 te bouwen woningen er 75 in het middenhuursegment zouden vallen.

Een recente subsidieaanvraag werd afgewezen, tot teleurstelling van het college. Door het wegvallen van deze financiΓ«le steun moeten er keuzes worden gemaakt in het woningprogramma. De gemeente Edam-Volendam kiest er nu voor om de 75 woningen in de middenhuur te laten vervallen en deze te vervangen door betaalbare koopwoningen om kosten te besparen bij de aanleg van de wijk.

Eerder ontving de gemeente een bedrag van 6,3 miljoen vanuit de Woningbouwimpuls (WBI). Dat geld wordt ingezet om publieke investeringen, die voor woningbouw noodzakelijk zijn, te bekostigen. Het gaat daarbij om investeringen in de openbare ruimte, zoals wegen, water en groen.

Provinciale goedkeuring

De gemeenteraad stemde in juli 2024 unaniem in met de bouw van 1160 woningen en bijbehorende voorzieningen in De Lange Weeren. Omdat het gebied momenteel landbouwgrond is, was een provinciale ontheffing nodig. Provincie Noord-Holland verleende deze in mei 2025, onder voorwaarden. Daarmee is woningbouw in het gebied in principe mogelijk.

Fietstunnel onzeker

Een van de belangrijkste eisen van de provincie is de aanleg van een fietstunnel onder de Zeddeweg voor een veilige verbinding richting het hotelgebied. De afgewezen subsidie was mede bedoeld om deze infrastructuur te financieren. De gemeente laat weten nu te kijken naar alternatieve oplossingen om alsnog aan de provinciale voorwaarden te voldoen.

Grond en omgevingsplan

In het gebied heeft een grondeigenaar aangeboden zijn percelen aan de gemeente te verkopen. Voor de vaststelling van een realistische marktprijs heeft de gemeente de rechter gevraagd een onafhankelijke prijsbepaling te laten uitvoeren. In de komende maanden wordt hierover meer duidelijkheid verwacht.

Daarnaast werkt de gemeente aan het ontwerpomgevingsplan voor De Lange Weeren. Hierin komen onder meer de bouwregels, milieunormen en vergunningplichten te staan. Na afronding van de benodigde procedures kan het terrein bouwrijp worden gemaakt. De verwachting is dat dit in 2027 kan gebeuren, zodat in 2028 mogelijk met de bouw van de eerste woningen kan worden gestart.

Kopfoto: Impressie woonwijk de Lange Weeren

Relevante artikelen:

Gemeente Edam-Volendam ontvangt 6,3 miljoen subsidie voor woningbouw op de Lange Weeren

Woningdruk Edam-Volendam groeit verder: Purmerendse instroom vergroot spanning op woningmarkt

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.