Purmerend – In het Dijklander Ziekenhuis is sinds kort de Polyfant te bewonderen, een kunstwerk dat symbool staat voor de “olifant in de kamer”: de grote milieu-impact van de zorgsector. De kleurrijke olifant is gemaakt door kunstenares Rebecca Banens uit het verpakkingsafval van tweehonderd staaroperaties.
Met zijn reis langs zorginstellingen in Nederland wil de Polyfant zichtbaar maken hoeveel afval de zorg veroorzaakt. Het initiatief komt van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Volgens het ministerie vormt de vervuiling die de zorg teweegbrengt een bedreiging voor de gezondheid. “De meest duurzame zorg is daarom zorg die niet gegeven hoeft te worden,” luidt de boodschap.
Het Dijklander Ziekenhuis grijpt de komst van de Polyfant aan om stil te staan bij zijn eigen duurzame stappen. Zo wordt er steeds vaker gekozen voor herbruikbare materialen in plaats van wegwerpproducten, wat zorgt voor minder afval. Op die manier draagt het ziekenhuis stap voor stap bij aan een groenere gezondheidszorg.







