🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌀️
23Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Purmerender veroordeeld tot celstraf voor seksueel misbruik minderjarigen

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Alkmaar – Een 31-jarige Purmerender is door de rechtbank Noord-Holland veroordeeld tot een gevangenisstraf van 30 maanden, waarvan 15 maanden voorwaardelijk, vanwege het seksueel misbruiken van vier minderjarige meisjes. De man werd schuldig bevonden aan ontucht, verkrachting, grooming en het vervaardigen en verspreiden van kinderporno.

De zedenzaak, die zich tussen 2021 en 2024 afspeelde in onder andere Purmerend, Monnickendam en Venlo, betreft meerdere jonge slachtoffers, waarvan sommigen pas 12 jaar oud waren. Uit het vonnis blijkt dat de man opzettelijk contact zocht met minderjarige meisjes via sociale media, hen manipuleerde tot het sturen van naaktfoto’s en hen vervolgens seksueel misbruikte. In enkele gevallen legde hij het misbruik ook vast op video.

De rechtbank rekent het de man zwaar aan dat hij doelbewust op zoek ging naar jonge meisjes en hun kwetsbaarheid uitbuitte. “De verdachte heeft op zeer ongepaste wijze misbruik gemaakt van de meisjes, die zich in een kwetsbare levensfase bevonden,” aldus de rechter. “Hij heeft geen enkele rekening gehouden met de gevolgen voor zijn slachtoffers.”

Langdurige celstraf

Hoewel de man verminderd toerekeningsvatbaar werd verklaard vanwege een autismespectrumstoornis, achtte de rechtbank de feiten dermate ernstig dat een langdurige celstraf onvermijdelijk werd geacht. Ook is vastgesteld dat hij tijdens een eerdere schorsing van zijn voorlopige hechtenis opnieuw contact zocht met minderjarigen.

De man krijgt naast de celstraf een proeftijd van vijf jaar met strenge voorwaarden, waaronder verplichte behandeling in een zorginstelling, een verbod op contact met minderjarigen en digitale controle op kinderporno. Ook is hem een contactverbod van vijf jaar opgelegd ten opzichte van de slachtoffers.

De rechtbank kende in totaal ruim 24.000 euro aan schadevergoeding toe aan drie van de slachtoffers. In hun verklaringen spraken zij over diepe psychische schade, waaronder angst, depressie en suicidale gedachten.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.