Purmerend – Aan de Apkenstraat heeft vrijdagavond een explosie plaatsgevonden van een sfeerhaard in een tuin. Daarbij zijn vier personen gewond geraakt. Twee slachtoffers raakten ernstig gewond, twee anderen liepen minder ernstige verwondingen op.
Zes ambulances en de brandweer kwamen met spoed ter plaatse om hulp te verlenen. De gewonden zijn behandeld door ambulancepersoneel en vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis.
Volgens omstanders zaten buurtbewoners buiten toen zij een harde knal hoorden. Zij zouden direct een tuinslang hebben gepakt om de brandende slachtoffers te blussen in afwachting van de hulpdiensten.
Hoe de explosie precies heeft kunnen ontstaan, wordt onderzocht. Over de toestand van de slachtoffers is op dit moment nog geen nadere informatie bekend.





