Purmerend – Op de Van IJsendijkstraat in Purmerend heeft woensdagmiddag rond 15.00 uur een ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. Ter hoogte van de benzinepomp kwam een fietser hard in botsing met een passerende auto.
Volgens omstanders kwam de fietser met hoge snelheid vanuit een soort parkeerplaats de weg op. Daarbij zag hij een voorbijrijdende auto over het hoofd. De fietser wilde linksaf slaan, maar kwam vervolgens hard in aanrijding met het voertuig.
Door de klap werd de fietser met een boog over de auto geslingerd, waarna hij hard op het asfalt terechtkwam. Het slachtoffer raakte zwaargewond en is met spoed overgebracht naar het Amsterdam UMC, locatie AMC.
De politie zette een deel van de weg af met lint voor onderzoek. Verkeersongevallenanalisten, tegenwoordig onderdeel van Forensische Opsporing Verkeer, doen onderzoek naar de toedracht van het ongeval.
De auto raakte eveneens flink beschadigd. Door de impact werd een raam dusdanig naar binnen gedrukt dat de eigenaar er niet meer mee mag rijden. Na afronding van het onderzoek wordt het voertuig door een berger opgehaald.
Foto’s: RVP Media












Eén reactie
Ondanks dat het waarschijnlijk aan de fietser lag, is de de Van IJsendijkstraat een onoverzichtelijke straat waar door de auto’s te hard wordt gereden en geen enkele rekening wordt gehouden met de fietsers die dezelfde rijbaan delen. Graag 30 km als maximum voor al het verkeer in de bebouwde kom invoeren!