Apothekers staken gedurende kerstweek, als er vrijdag geen akkoord op tafel ligt

Regionaal – FNV dreigt met harde acties rond de feestdagen. Als er voor het einde van deze week geen akkoord is bereikt over een nieuwe cao voor apotheekmedewerkers, zullen er landelijke stakingen plaatsvinden gedurende de hele kerstweek.

Dit betekent dat veel apotheken mogelijk van maandag tot en met vrijdag gesloten zullen zijn. Voor maandag, dinsdag en vrijdag zijn er stakingsdagen aangekondigd. Veel apotheken zijn op de twee kerstdagen zelf (woensdag en donderdag) überhaupt gesloten. Voor apotheken die normaal gesproken ook in het weekend gesloten zijn, kan dit zelfs leiden tot een sluiting van negen dagen.

Grote gevolgen voor de kerstperiode

Als er voor vrijdag geen akkoord wordt bereikt, zullen veel mensen in de kerstperiode mogelijk geconfronteerd worden met gesloten apotheken. Dit kan grote gevolgen hebben voor patiënten die afhankelijk zijn van medicijnen. De vakbonden hopen echter dat de werkgevers alsnog overstag gaan en met een acceptabel bod komen, zodat de staking kan worden voorkomen.

Waarom wordt er gestaakt?

De onderhandelingen tussen de vakbonden (FNV en CNV) en de werkgevers in de apothekensector zitten al geruime tijd muurvast. De belangrijkste pijnpunten zijn de looneisen. FNV wil een loonsverhoging van 6% met terugwerkende kracht vanaf 1 juli, een minimumloon van €16 per uur en eerlijke betaling voor alle gewerkte uren, inclusief voorbereidingstijd. Het huidige loonbod van de apothekers blijft steken op 2%, wat volgens de vakbonden en medewerkers ver onder de inflatie ligt en daarom onacceptabel is. “Het salaris in de openbare apotheker blijft al jaren achter, daar moet nu wat aan gebeuren. Apotheekmedewerkers moeten ook gewoon hun boodschappen en de huur betalen.”

Landelijke acties en escalatie

De afgelopen tijd zijn er al diverse acties gevoerd in apotheken door het hele land. Zo startten Noord-Hollandse apotheken op vrijdag 13 december ook al een vier-daagse staking.Medewerkers hebben het werk neergelegd om hun eisen kracht bij te zetten. Ondanks deze acties is er nog geen bevredigend resultaat bereikt in de cao-onderhandelingen. Daarom voeren de vakbonden de druk nu verder op met de dreiging van een landelijke staking gedurende de kerstweek.

De eisen van FNV en CNV op een rij:

  • Loonsverhoging: Minimaal 6% met terugwerkende kracht vanaf 1 juli.
  • Minimumloon: €16 per uur.
  • Betaling van alle gewerkte uren: Inclusief voorbereidingstijd.

Spoedzorg blijft gegarandeerd

Ondanks de stakingen benadrukken de bonden dat de spoedzorg te allen tijde gewaarborgd blijft. Er zullen afspraken worden gemaakt om ervoor te zorgen dat mensen die dringend medicijnen nodig hebben, deze ook kunnen krijgen.

Relevant artikel:

[coartikel]https://regiopurmerend.nl/vier-dagen-staking-in-apotheken-flevoland-en-noord-holland/[/coartikel]

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioPurmerend via WhatsApp.

De leukste aanbiedingen van Cadeau.nl

Aanbevolen artikelen

NET BINNEN

Lokale partners

De Jongh Fietsspecialist

Fietsenwinkel

De Jongh Fietsspecialist is een lokale fietsenwinkel waar klanten terecht kunnen voor de aankoop van nieuwe fietsen, accessoires en professioneel onderhoud. De winkel biedt een breed assortiment stadsfietsen, elektrische fietsen en sportieve modellen.

Gem. prijs: €400 - €3000

Reactietijd: 3 minuten

Meest gelezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

📫

Mis geen belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.