milieustraat

Feestelijk moment bij start voorbereidende werkzaamheden nieuwe milieustraat en gemeentewerf

Purmerend- Op bedrijventerrein Baanstee-Noord vond donderdag een feestelijk moment plaats om stil te staan bij de zichtbare start van de voorbereidende werkzaamheden voor de nieuwe milieustraat en gemeentewerf van Purmerend.

Wethouder Coen Lageveen bracht een bezoek aan de locatie en hielp symbolisch mee met het aanbrengen van zand op het terrein, onderdeel van de voorbelasting van de grond.

Eerste zichtbare stap

De eerste voorbereidende werkzaamheden zijn enkele weken geleden begonnen. Inmiddels is ook de voorbelasting gestart: er wordt extra gewicht in de vorm van zand aangebracht om de ondergrond te laten inklinken en verstevigen. Dit voorkomt toekomstige verzakking van de constructie.

Wethouder Lageveen benadrukte het belang van dit project: “Wat nu nog een zandvlakte is, wordt straks een duurzame, toekomstbestendige werf en milieustraat. Een plek waar dagelijks 250 collega’s aan de slag gaan voor onze stad en waar inwoners van Purmerend en gemeente Waterland hun afval straks kunnen scheiden.”

Aanbesteding en planning

Binnenkort start de aanbestedingsprocedure voor de bouw van de nieuwe locatie. De daadwerkelijke bouwwerkzaamheden beginnen naar verwachting in het tweede kwartaal van 2026. Als de planning wordt gehaald, kan de nieuwe milieustraat begin 2028 haar deuren openen.

Achtergrond

De huidige milieustraat, gemeentewerf en het bijbehorende kantoor aan bedrijventerrein De Koog zijn verouderd en voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. De nieuwe locatie op Baanstee-Noord biedt straks ruimte aan circa 250 medewerkers en 100 voertuigen van de gemeentelijke buitendienst. Ook inwoners van zowel Purmerend als Waterland kunnen hier hun afval gescheiden inleveren.

Duurzaamheid is een belangrijk uitgangspunt in het ontwerp. Het gebouw krijgt een groen dak, wordt goed geïsoleerd en gebouwd met milieuvriendelijke materialen. Boven de milieustraat komt een overkapping van 2.500 m² met zonnepanelen die energie opwekken voor eigen gebruik. De bouwkosten zijn geraamd op zo’n 28 miljoen euro.

Samenwerking

Het project is een samenwerking tussen de gemeente Purmerend, Bureau Bos (architect), Sweco, Infra Visie en Markus BV. Na afronding van de aanbesteding wordt duidelijk welk bouwbedrijf de realisatie van de nieuwe milieustraat en gemeentewerf daadwerkelijk op zich gaat nemen.

Relevante artikelen:

 

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioPurmerend via WhatsApp.

De leukste aanbiedingen van Cadeau.nl

Aanbevolen artikelen

NET BINNEN

Lokale partners

Koopman Optiek

Opticien

Koopman Optiek is een optiekzaak in Purmerend met een lange geschiedenis op het gebied van oogzorg, brillen en contactlenzen. Het familiebedrijf bestaat al sinds de negentiende eeuw en is gevestigd aan de Kaasmarkt in het centrum van Purmerend.

Gem. prijs: €150 – €500

Reactietijd: 3 minuten

Meest gelezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

📫

Mis geen belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.