🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌀️
15Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Huisartsenzorg onder druk in regio Waterland

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Regionaal – De beschikbaarheid van huisartsen in de regio Waterland staat onder druk. Uit een recent rapport van de landelijke rekenkamer blijkt dat gemeenten als Purmerend, Edam-Volendam, Waterland, Wormerland en Landsmeer zich op de rand van een huisartsentekort bevinden. Hoewel de cijfers nog binnen de landelijke norm vallen (tussen de 1.200 en 2.000 inwoners per huisarts), geven experts aan dat de situatie fragiel is.

Volgens het rapport hebben tussen de 45.000 en 194.000 mensen in Nederland geen huisarts, en daarnaast zoekt een groep van ongeveer 732.000 mensen – dus in totaal tussen de 777.000 en 926.000 mensen – naar een (andere) huisarts. Dit komt neer op ongeveer 1 op de 20 inwoners.

Tegen grenzen

In Purmerend lopen huisartsen tegen hun grenzen aan. De snelgroeiende stad kent een hoge zorgvraag door vergrijzing en nieuwbouw. β€œWe zien dat huisartsenpraktijken vollopen, en dat de instroom van nieuwe huisartsen achterblijft.”

Ook in Edam-Volendam is de situatie precair. De beperkte ruimte voor uitbreiding van medische voorzieningen maakt het lastig om op toekomstige groei in te spelen. In landelijke gebieden als Waterland speelt vooral de bereikbaarheid van zorg een rol. Huisartsen hebben daar te maken met langere reistijden en een bredere zorgtaak.

Wormerland en Landsmeer kennen een vergelijkbare problematiek. In beide gemeenten dreigt uitstroom van oudere huisartsen zonder duidelijke opvolging. Landsmeer, met zijn nabijheid tot Amsterdam, kampt bovendien met een β€˜weglek’ van zowel patiΓ«nten als artsen naar de stad Amsterdam.

Regionale samenwerking cruciaal

Experts luiden de noodklok en pleiten voor gezamenlijke huisartsenposten, meer opleidingsplekken en betere ondersteuning van praktijken om jonge huisartsen aan te trekken. De tijd dringt, stellen zij: β€œAls we nu niet investeren in versterking van de eerstelijnszorg, lopen we over enkele jaren tegen serieuze tekorten aan.”

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.