🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
🌀️
21Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Landelijke ziekenhuisstaking op komst: deuren sluiten voor niet-spoedeisende zorg

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Regionaal – Voor de derde keer in de geschiedenis leggen ziekenhuismedewerkers in Nederland massaal het werk neer. De vakbonden kondigen een landelijke staking aan, nadat de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) een ultimatum van de FNV en andere zorgbonden heeft laten verlopen. De deuren van ziekenhuizen gaan in april voor een dag dicht voor niet-spoedeisende zorg, maar de vakbonden waarschuwen dat verdere acties zullen volgen als er geen nieuwe cao komt.

De actiebereidheid is groot. In 47 ziekenhuizen, waaronder het Dijklander Ziekenhuis in Purmerend en Hoorn, zijn al actiecomitΓ©s gevormd. NU’91, de beroepsorganisatie voor verpleegkundigen en verzorgenden, betreurt de situatie en stelt dat werkgevers deze staking hadden kunnen voorkomen.

Voorzitter Femke Merel van Kooten noemt de acties onvermijdelijk en wijst erop dat de sector kampt met grote personeelstekorten en een hoge werkdruk. β€œHet is onbegrijpelijk dat werkgevers het zover laten komen. In een sector waar de nood zo hoog is, zou je verwachten dat zij hun verantwoordelijkheid nemen,” aldus Van Kooten.

Geen andere keus

Volgens Elise Merlijn, bestuurder bij FNV Zorg & Welzijn, hebben ziekenhuismedewerkers opnieuw geen andere keuze dan actievoeren. β€œZij staan dag en nacht klaar voor hun patiΓ«nten. Dan mogen ze toch op zijn minst verwachten dat hun werkgevers ook voor hen klaarstaan. Maar dat is niet het geval. In plaats daarvan proberen de ziekenhuizen verslechteringen door te drukken, zoals meer flexibiliteit zonder enige zekerheid voor het personeel. Daarmee spelen ze niet alleen met het welzijn van hun werknemers, maar ook met de belangen van de patiΓ«nten.”

Eisen

De vakbonden eisen onder andere een salarisverhoging van minimaal 7% per jaar. De NVZ biedt echter een veel lager loonbod: 4% in 2025 en 2% in 2026. Ook willen de werknemers betere vergoedingen voor onregelmatige diensten, reiskosten en het doorbetalen van de tijd die zij nodig hebben om zich om te kleden. Daarnaast vragen ze om maatregelen tegen de hoge werkdruk, zoals voldoende rust na een bereikbaarheidsdienst, betere pauzeregelingen en een zwaarwerkregeling.

De cao-onderhandelingen slepen zich al maanden voort. Sinds november 2024 is er na zes overlegmomenten nog altijd geen akkoord bereikt. De exacte datum van de eerste staking wordt binnenkort bekendgemaakt.

Foto’s: Regio Purmerend

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.