🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β˜€οΈ
25Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Preventief fouilleren kermis werpt vruchten af: Wapens en vuurwerk in beslag genomen

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Een grootschalige actie van de politie in de binnenstad van Purmerend afgelopen vrijdag en zaterdag heeft geleid tot de inbeslagname van diverse verboden wapens en zwaar vuurwerk. De actie was het directe gevolg van concrete tips die de politie ontving over een dreigende gewelddadige confrontatie tussen twee jeugdgroepen tijdens de kermis.

Naar aanleiding van deze serieuze signalen kwam de lokale driehoek, bestaande uit de burgemeester, de officier van justitie en de teamchef van politie, onmiddellijk bijeen. Er werd besloten om de binnenstad aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied en een last tot preventief fouilleren af te geven.

Wapens en vuurwerk

Gedurende de twee dagen durende actie zijn in totaal bijna honderd personen gefouilleerd. Deze controles resulteerden in de vondst en inbeslagname van twee boksbeugels, een mes, een bus pepperspray en een hoeveelheid zwaar vuurwerk. Daarnaast werd bij een huiszoeking eveneens een vuurwapen aangetroffen en in beslag genomen.

De personen die in het bezit waren van de verboden attributen zijn bekeurd. Sommigen van hen zullen tevens een bestuurlijke maatregel opgelegd krijgen, zoals een gebiedsverbod of een dwangsom. De verdachte met het vuurwapen, een minderjarige inwoner van Purmerend, is direct na zijn aanhouding ingesloten. De tiener zal worden voorgeleid aan de rechter-commissaris.

Voor de politie is het belangrijk om informatie uit de samenleving te krijgen. Mocht u weet hebben van soortgelijke oproepen tot confrontaties, met name onder jongeren, dan wordt u dringend verzocht contact op te nemen met de politie. Dat kan via telefoonnummer 0900-8844 of anoniem via Meld Misdaad Anoniem.

15:05 uur – Extra opmerking van de redactie: In de (vervolg-) communicatie van de politie is de melding over het in beslag genomen vuurwapen verwijderd, omdat dat niet in het veiligheidsrisicogebied zelf plaats vond.

Relevante artikelen:

Voor de tweede avond op rij: binnenstad Purmerend veiligheidsrisicogebied tussen 20:00 en 02:00

Centrum Purmerend vanaf nu tot 02:00 uur veiligheidsrisicogebied

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.