🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟢 Rustig
Jaagweg
🟢 Rustig
☁️
18°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Purmerend krijgt binnenkort 27 statiegeldbakken “help jij iemand aan een bescheiden extra inkomen?”

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – De gemeente Purmerend gaat 27 statiegeldbakken plaatsen vanaf november 2024. Sinds het statiegeld op blik is ruim 374 miljoen euro statiegeld niet ingeleverd in Nederland. Dat is meer dan 30% van alle plastic flesjes en blikjes! Deze belanden op straat of in de prullenbak.

In de Statiegeldbak doneer jij gemakkelijk je plastic flesjes en blikjes. Het gedoneerde statiegeld kan door mensen uit de directe omgeving worden uitgehaald en ingeleverd bij een innamepunt. Zo help jij iemand aan een bescheiden extra inkomen en gaat geen waardevol afval verloren.

Screenshot uit video Statiegeldbak.nl

Onder andere in de gemeente Amsterdam en Zaandam zijn de bakken ter vervanging van de doneerringen. Deze statiegeldbakken zijn een succes gebleken; er is minder zwerfafval, omdat men niet meer door het afval hoeft te zoeken naar blikjes en flesjes. In plaats daarvan kan men de blikjes en flesjes via een luikje aan de onderkant uithalen. Daarnaast houden de bakken zichzelf schoon doordat er regenwater doorheen kan stromen.

Eerder in 2022 hield de gemeente Purmerend een proef met doneerringen aan de prullenbakken. Dit was echter geen succes en de proef werd al binnen een jaar gestopt. “Het heeft er echter niet toe geleid dat de kleine statiegeldflesjes in de doneerringen werden gezet en deze vormen daarom ook geen extra zakcentje voor stadsgenoten die dit goed kunnen gebruiken. Daarnaast is er sprake van een toename aan rommel rond de afvalbakken en hierdoor meerwerk voor de buitendienst. Op basis van deze ervaringen heeft het college besloten om de doneerringen weer te verwijderen.”

Screenshot uit video Statiegeldbak.nl

Statiegeldbak.nl

De gemeente Purmerend heeft hiervoor net als Zaanstad en andere gemeenten, gebruik gemaakt van de actie van statiegeldbak.nl, waar Statiegeld Nederland de hoofdpartner van is. De statiegeldbakken inclusief de plaatsing worden gratis ter beschikking gesteld door Statiegeldbak.

Levering en plaatsing

Voor Purmerend worden 27 statiegeldbakken gemaakt. De levering en plaatsing is vanaf de week van 4 november 2024. Er is nog niet exact bekend waar ze geplaatst zullen worden maar zeker winkelcentra zullen deze statiegeldbakken krijgen. Alle locaties zullen, na plaatsing, worden opgenomen in de atlas-kaarten, net als de andere afvalbakken en afvalcontainers.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

📫

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.