Purmerend – De gemeente Purmerend zet een belangrijke stap richting de toekomst van het Karekietparkgebied. In lijn met de ambities uit de Integrale Gebiedsvisie Karekietpark 2021 is het doel om het gebied te versterken als kloppend hart van de wijk Overwhere-Noord. Een belangrijke spil in dit plan is het winkelcentrum op het Leeuwerikplein.
Baetland Vastgoed Ontwikkeling BV heeft in dit kader een initiatief ingediend voor de herontwikkeling van het huidige winkelcentrum. De plannen omvatten onder meer het verwijderen van de bestaande passages, waardoor winkels direct vanaf de straat toegankelijk en beter zichtbaar worden. Hiermee wordt het winkelgebied aantrekkelijker en levendiger gemaakt, geeft de gemeente Purmerend aan.
Een tweede belangrijke pijler van het initiatief is de transformatie van de leegstaande kantoren op de eerste verdieping. Deze ruimtes moeten plaatsmaken voor in totaal 28 nieuwe woningen, waarmee niet alleen de leefbaarheid wordt vergroot, maar ook wordt ingespeeld op de groeiende woningbehoefte in de regio.
Intentieovereenkomst
Om deze plannen verder te onderzoeken en vorm te geven, is een intentieovereenkomst gesloten tussen de gemeente Purmerend en Baetland Vastgoed Ontwikkeling. Hierin zijn afspraken vastgelegd over het gezamenlijk onderzoeken van de haalbaarheid van het plan, evenals over de ambtelijke kosten die hierbij komen kijken.
Een eerste stedenbouwkundig schetsplan is inmiddels opgesteld. Deze dient als verkenning van de mogelijke inrichting van het vernieuwde gebied. Het plan biedt ruimte voor zowel de nieuwe woningen als de heringerichte winkelvoorzieningen.

In de komende periode zal Baetland in overleg treden met de huidige huurders van het winkelcentrum om het initiatief verder toe te lichten. Ook de bewoners van de wijk worden binnenkort geïnformeerd over de voorgenomen ontwikkelingen.
Relevant artikel:






