Vier jaar cel voor smokkel naar Edam van 230 kilo cocaïne in lijkkisten

Rotterdam – De rechtbank Rotterdam heeft een 30-jarige man veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf voor het smokkelen van een grote hoeveelheid cocaïne. De man vervoerde op 13 december 2024 ruim 230 kilo van de harddrug in sporttassen, verstopt in drie lijkkisten achter in een bedrijfswagen. Ook is hij schuldig bevonden aan het gebruik van vervalste documenten.

De man werd aangehouden op de A29 bij Numansdorp, waar hij reed in een bestelbus met een Frans kenteken. Bij controle verklaarde hij twee overleden personen te vervoeren richting Edam. Hij toonde de politie documenten, zogenoemde ‘laissez-passers mortuaire’, maar de namen van de overledenen kwamen niet voor in de Nederlandse registers. Dit wekte argwaan bij de agenten.

Beeld: Openbaar Ministerie

In beslagname

Bij inspectie zagen de agenten dat de lijkkisten los en scheef lagen in de bus, die bovendien niet was gekoeld. Ook roken zij geen lijkengeur. De bestelbus werd daarop in beslag genomen en de kisten werden onderzocht in een nabijgelegen uitvaartcentrum. In plaats van lichamen trof men sporttassen aan, gevuld met pakketten cocaïne. In totaal ging het om 230,62 kilo.

De verdachte stelde tijdens de rechtszaak dat hij onder dwang handelde. De rechtbank achtte echter bewezen dat hij de drugs opzettelijk het land heeft binnengebracht. Daarbij werd ook vastgesteld dat hij gebruik maakte van meerdere vervalste overlijdensdocumenten.

Volgens de rechtbank vormen harddrugs een ernstig gevaar voor de volksgezondheid en dragen zij bij aan tal van vormen van zware criminaliteit. De man is daarom veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vier jaar.

Relevant artikel:

[coartikel]https://regiopurmerend.nl/lijkwagen-vol-cocaine-fransman-reed-richting-edam-met-230-kilo-drugs-in-doodskisten/[/coartikel]

Blijf direct op de hoogte
Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon.
Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

Klik en volg RegioPurmerend via WhatsApp.

De leukste aanbiedingen van Cadeau.nl

Aanbevolen artikelen

NET BINNEN

Lokale partners

Kriti Purmerend

Restaurant

Kriti Purmerend is een Grieks restaurant gevestigd aan de Neckerstraat in Purmerend. Het restaurant staat bekend om zijn traditionele Griekse gerechten. Op de menukaart staan verschillende klassieke gerechten uit de Griekse keuken.

Gem. prijs: €18 – €28

Reactietijd: 2 minuten

Meest gelezen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

📫

Mis geen belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving.

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.